Doğan’dan Merkezefendi’ye Çocuk Köyü – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Doğan’dan Merkezefendi’ye Çocuk Köyü

Doğan’dan Merkezefendi’ye Çocuk Köyü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Mart 2024 Cumartesi - 16:44Güncelleme: 9 Mart 2024 Cumartesi - 16:45
Doğan’dan Merkezefendi’ye Çocuk Köyü

Merkezefendi Belediyesinin CHP’li Başkanı ve 31 Mart yerel seçimindeki Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, yeni dönemde ilçenin çocuklarını da unutmadı. Doğan, yeni dönemde Çocuk Köyü projesini hayata geçireceklerini bildirdi.

Her yaştan insana hizmet edecek olan yeni dönem projelerini kamuoyu ile paylaşan Merkezefendi Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şeniz Doğan, çocukların gelişimine katkı sağlayacak Çocuk Köyü’nü en kısa zamanda ilçeye kazandıracaklarını belirtti.

Göreve geldikleri 2019’dan bu yana birçok hizmet ve projeyi gerçekleştirdiklerini söyleyen Doğan, 7’den 70’e herkese hitap edecek projelerin devamının geleceğini ifade etti.

Kentte yaşayan çocukların doğa ve tarımsal faaliyetlerden uzak olarak büyümelerinin hem kendi gelişimleri açısından hem de bölgenin kalkınması açısından sorun teşkil ettiğini vurgulayan Şeniz Doğan, çocuklarda tarım ve hayvancılık alanlarında ‘Çocuk Köyü’ projesi ile farkındalık yaratarak yeni nesiller arasında bu konuların özendirilmesini hedeflediklerini söyledi.

Doğan, “Her çocuğumuza tarım ve doğal yaşam konularında eğitici deneyimler sunacağız. Köyümüzde çocuklar toprakla buluşacak, bitki yetiştirecek, hayvanlarla etkileşimde bulunarak tarımın temel prensiplerini öğrenecekler” diye konuştu.