25.03.2023, Cumartesi
9 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Destici: Ülkemizin Cumhur İttifakı’na ihtiyacı var

Destici: Ülkemizin Cumhur İttifakı’na ihtiyacı var

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Kasım 2022 Pazar - 19:46Güncelleme: 20 Kasım 2022 Pazar - 19:47
Destici: Ülkemizin Cumhur İttifakı’na ihtiyacı var

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ülkenin Cumhur İttifakı’na ihtiyacı, Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının da Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

BBP lideri Mustafa Destici, partisinin Ulus Caddesi’nde düzenlenen mitinginde konuştu. Konuşmasına Türk Silahlı Kuvvetlerinin Pençe-Kılıç Hava Harekatı’na değinerek başlayan Destici, “bir gece ansızın gelebiliriz” sözünün gereğinin yapıldığını, Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki teröristlerin, inlerinde vurulduğunu belirtti.

“Bir kaplan gibi saldırdılar ve hepsini de elhamdülillah inlerinde imha ettiler” diyen Destici, teröre karşı içeride ve dışarıda mücadele eden tüm güvenlik güçleriyle gurur duyduklarını ifade etti.

Bu saldırının Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde geçen pazar günü gerçekleştirilen terör saldırısına karşılık yapıldığını kaydeden Destici, bu saldırganlardan hesabın misliyle sorulduğunu ve sorulmaya devam edileceğini söyledi.

Haberin DevamıReklam

Destici, başörtüsü konusunda gelecek hafta Cumhur İttifakı’nın Anayasa değişikliği teklifinin Meclis’e geleceğini, CHP’nin bu konuda ne yapacağını göreceklerini belirterek, “Bakalım ne yapacaklar? Kim samimi, kim takiyeci ortaya çıkacak. Kim gerçekten inanç hürriyetinden, başörtüsüne özgürlükten yana, kim yasaktan yana, kim de başörtüsü düşmanları ile kol kola meydana çıkacak” dedi.

Altılı masada yer alan partilere de seslenen Destici, “CHP’nin yörüngesine girmiş ve kendilerini milliyetçi, muhafazakar, sağcı diye tanımlayan altılı masanın beşlisine… Neler olduğunun farkında değil misiniz? Milletimizin bunun farkında olmadığını mı sanıyorsunuz? Milletimizin sandıkta size gereken dersi vermeyeceğini mi sanıyorsunuz? Elbette verecek ve CHP ile PKK’nın siyasi şubesi HDP ile birlikte sizi de sandığa gömecektir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylarının belli olduğunu belirten Destici, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Ülkemizin Büyük Birlik Partisi’nin katkısına ihtiyacı var. Ülkemizin Cumhur İttifakı’na ihtiyacı var. Ülkemizin sizlere ihtiyacı var. Bu da ancak sizin desteklerinizle mümkün olabilir. Tarafımızı sizin istikametinize, sizin değerlerinize, sizin inançlarınıza göre belirledik. Adayımız da tarafımız da bellidir. Cumhurbaşkanı adayımız, Cumhurbaşkanımızdır.”