18.09.2021, Cumartesi
18 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Basmacı kadınlara seslendi

Basmacı kadınlara seslendi

Haber Merkezi - 29 Mart 2017 Çarşamba - 23:16 Basmacı kadınlara seslendi

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, 16 Nisan'da yapılacak referandumla ilgili olarak kadınlara “Çocuklarımız, gelecek nesillerimiz için referandumda hayır deme zorunluluğumuz var” diye seslendi.

A- A+

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Fransa’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarla gerçekleştirdiği buluşmaların ardından yurda dönerek referanduma ilişkin çalışmalaa katıldı. İlçe ve mahallelere çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Basmacı, kadın seçmenlere seslenerek “Bizlerin gerek parlamenter sistemi savunması ve gerekse de tek adam düzenine karşı çıkması boş değildir. Ne siyasi geleceğimizi düşünüyoruz, ne de koltuk sevdalısıyız. Çocuklarımız, gelecek nesillerimiz için referandumda hayır deme zorunluluğumuz vardır” dedi.

ÇOCUKLARINIZI DÜŞÜNÜN

Haberin DevamıReklam

Halka 16 Nisan’dan sonra nelerin değişeceğinin anlatılmadığını kaydeden Basmacı, “Dolambaçlı cümlelerle kandırılmaya çalışılıyor” diyen Basmacı, “Sandık başına gittiğimizde hislerimiz ile değil aklımızla ve mantığımızla hareket etmek zorundayız. Bizler için değil, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için bunu yapmak zorundayız. Onları ileriki hayatlarına neyin beklediğini şimdiden bilmemiz lazım. Geleceğimizi ipotek altına almak istiyorlar. Buna asla izin vermeyeceğiz. Özellikle annelerimiz bu süreci iyi analiz etmeli, kabul olan hayırı seçmelidir” diye konuştu.