21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Aygören Ailesi’nden siyasette yeni bir isim...

Aygören Ailesi’nden siyasette yeni bir isim daha…

Engin ÜNAL / D20HABER - 9 Mart 2020 Pazartesi - 11:59 Aygören Ailesi’nden siyasette yeni bir isim daha…

DYP’den seçilerek 1999-2004 yılları arasında Denizli Belediye Başkanlığı yapan Ali Aygören’in oğlu Oğuzhan Aygören, yeni kurulacak DEVA Partisi’nin Kurucular Kurulu listesinde yer aldı. Aileden yeni bir siyasetçinin çıkmasını baba Aygören, “Gençler siyasette olmalı, onlara yol açılmalı” dedi.

A- A+

Denizli Belediye Başkanlığının yanı sıra DYP’nin genel merkez yönetiminde de görev yapan Ali Aygören, oğlunun akademisyenlikten siyasete geçiş yapmasıyla ilgili duygularını paylaşırken, “Oğuzhan’ın siyasete girmesinden mutlu oldum, heyecan duydum” ifadesini kullandı.

BABACAN BİZZAT DAVET ETMİŞ

Boğaziçi Üniversitesinde doktor öğretim üyesi olarak görev yapan Oğuzhan Aygören’in bundan sonra siyaset yolunda yürüyecek olmasını Genel Yayın Yönetmenimiz Engin Ünal’a değerlendiren Ali Aygören, “Hayırlı olmasını diliyorum. Yolları açık olsun. Oğuzhan, aileden dolayı siyasetin içinde büyüdü. Ona güveniyorum, başarılı olacağına da inanıyorum. Partinin kurucusu Ali Babacan ile aynı üniversiteden, ODTÜ’den mezunlar. Tanışmışlar ve bizzat Babacan davet etmiş. Bana da kurucular arasında olacağını dün söyledi” dedi.

Aygören, DEVA Partisi için “halk hareketi” yorumunu yaparken, “Ülkemizin geleceği için başarılı olsunlar. İktidar partisi olma yolunda yürüsünler. İçinde bulunduğumuz günler birbirimize sarılma, kucaklaşma günleri” diye konuştu.