Arpacı, Babadağlılar Çarşısı esnafıyla buluştu – D20Haber
13.06.2024, Perşembe
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Arpacı, Babadağlılar Çarşısı esnafıyla buluştu

Arpacı, Babadağlılar Çarşısı esnafıyla buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 30 Nisan 2023 Pazar - 14:49Güncelleme: 30 Nisan 2023 Pazar - 14:50
Arpacı, Babadağlılar Çarşısı esnafıyla buluştu

CHP Denizli Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, seçim çalışmaları kapsamında Babadağlılar Çarşısını ziyaret etti. Çarşı esnafıyla görüşen ve sıkıntıları dinleyen Arpacı, “Burada esnafımız, yalnız kalmaktan, çarşının hak etiği değeri görememesinden şikayetçi. Tekstil kenti Denizlimizin tüm ürünlerinin sergilendiği, turizm potansiyeline katkı sunan bu rengarenk çarşının hak ettiği değeri alması için elimizden geleni yapacak, sorunların çözüme ulaşması için çalışacağız” dedi.

CHP Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, yoğun tempoda seçim çalışmalarını sürdürüyor. Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanlığı görevinde de bulunan Arpacı, Denizli’nin en eski çarşılarından olan ve tekstil ürünlerinin sergilenip satışa sunulduğu Babadağlılar Çarşısı esnafını ziyaret etti.

 

“TEKSTİLİN KALBİNİN ATTIĞI ÖZEL BİR YER”

Çarşı esnafı ile sohbet eden Arpacı, onların beklentilerini, sıkıntı ve sorunlarını dinledi. Çarşı esnafının büyük ilgi gösterdiği Arpacı, “Hemşehrilerimizle bir araya geldik. Babadağlılar İşhanı Denizli’nin ilk alışveriş merkezi sayılabilecek, çok güzel lokasyona sahip tarihi bir çarşı. Şehrin nabzını tutan bu çarşı, özellikle tekstilin kalbinin attığı özel bir yer. Burada dostlarımızın ve esnaflarımızın halini hatırını sorduk ve sıkıntıları dinledik. Tüm sıkıntı ve talepleri not ettik. İktidarımızda esnafımızın ve hemşerilerimizin yüzü gülecek” diye konuştu.

“BABADAĞLILAR ÇARŞISI HAK ETTİĞİNİ ALACAK”

Haberin DevamıReklam
Babadağlılar Çarşısı’nın Denizli açısından büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Arpacı, “Babadağlılar Çarşımız, sadece kentin değil diğer illerden gelen insanlarımızın ve yabancı turistlerin uğramadan gitmediği bir yer. ‘Denizli tekstili’ denince rengarenk yapısıyla akıllara gelen bu çarşı, hem kent turizmine hem de Denizlimize büyük katkı sunan bir yer. Buraya yeterli değer ve önemin verilmediğini gördük. Açıkçası esnafımız yalnızlıktan şikayetçi. Yaptığımız ziyaret ve sohbetlerde halkımızın nabzını tutuyoruz, herkesin şikayeti ortak. Denizli’nin turizm potansiyelini Babadağlılar Çarşısı’na yönlendirerek, özellikle şehirdeki levhalarla destekleyerek, insanların buraya gelmesini sağlayacağız. Bu rengarenk çarşının hak ettiği değeri alması kentimiz açısından da, esnafımız açısından da çok önemli” ifadelerini kullandı.

“TARİHE TANIKLIK EDİYORLAR”

Babadağlılar Çarşısı’nın şehrin merkezindeki konumuna işaret eden Arpacı, Bayramyeri, Kaleiçi ve Bakırcılar Çarşısı’nın gerçek anlamda tarihe tanıklık ettiğini, Şanlıurfa ve Gaziantep’teki çarşılardan bir eksiği olmadığı gibi fazlası olduğunu söyledi.

Arpacı, Denizli’nin tarihi bölgelerinin potansiyelini ortaya çıkarmak için projelerinin de hazır olduğunu sözlerine ekledi.