Yavaş: Lüksten ayrılmak istemiyorlar – D20Haber
23.06.2024, Pazar
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Yavaş: Lüksten ayrılmak istemiyorlar

Yavaş: Lüksten ayrılmak istemiyorlar

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Mayıs 2023 Perşembe - 23:48Güncelleme: 4 Mayıs 2023 Perşembe - 23:48
Yavaş: Lüksten ayrılmak istemiyorlar

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, vatanı bölme iddialarıyla vatandaşların korkutulmaya çalışıldığını söyleyerek, “Niye böyle korkutuyorlar? O çakarlı arabalarından, lüks villalarından ayrılmak istemiyorlar. Çabuk, kolay kazançlarını bırakmak istemiyorlar” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Denizli mitingine katılarak, bir konuşma yaptı. İktidarın bölünme konusundaki iddialarına sert tepki veren Yavaş, şunları söyledi:

“Bir pankart gördüm yolda; Denizli ekmeğini bölüşür, vatanı böldürmez. 40 yıldır Kandili, Amerikası, Rusyası, arkada böldüm böleceğim diye uğraştı, kan akıttı bölemedi. Şimdi diyorsunuz ki 80 terörist kaldı o mu bölecek? Niye böyle korkutuyorlar? O çakarlı arabalarından, lüks villalarından ayrılmak istemiyorlar. Çabuk, kolay kazançlarını bırakmak istemiyorlar.”

“9 MİLYAR LİRALIK YOLSUZLUK DOSYASI 15 MAYIS’I BEKLİYOR”

Başkentteki yolsuzluklar ile ilgili dosya hazırladığını anlatan Yavaş, “9 milyar liralık yolsuzluk dosyasını verdim. İnşallah 15 Mayıs’ı bekliyorum. Sadece 16 milyar lira Ankapark’a gömdü. Bu düzenin bitmesini istemiyorlar. Bir imar değişikliğinden 1 milyar lira. Zahmetsiz, emeksiz bir belediye meclisi kararıyla rant veriliyordu” diye konuştu.

“200 BİN KİŞİYE DOĞAL GAZ VERDİK, KİMSE ÜŞÜMEDİ”

Seçim öncesi bedava doğal gaz sağlanmasına da değinen Yavaş, “Hükümet seçime girerken doğal gaz verdi. Bu kardeşiniz geçen sene ve bu sene kışın en soğuk günlerinde Ankara’da destek alan 200 bin kişiye 3’er ay müddetle doğal gaz verdi, kimseyi üşütmedi. Bu kardeşiniz halen hesaplara 1’er kilo et parası yatırıyor ki çocuklar beslensin diye” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam
21 yıldır ülkeyi idare eden hükümet zannediyor ki biz olmazsak her şey ölür, Milli politikalar aynen devam eder. Türki Cumhuriyetleri ile ilişkiler devam eder. İslam coğrafyası ile ilişkilerimiz devam eder. Milli güvenlik politikalarımız da aynen devam eder.

“VATANDAŞIN DİNİ DUYGULARIYLA OYNUYORLAR”

Milliyetçi ve muhafazakar söylemler ile oy devşirmek istenildiğini ifade eden Yavaş, vatandaşın dini duygularıyla oynandığını söyledi. Yavaş, şunları kaydetti:

“Şu giderse şöyle olur, bu giderse böyle olur. Geç kardeşim bir milliyetçi siz misiniz Alla aşkına. Seçime gelirken hemen milliyetçilik dozu artıyor, birazcık da muhafakazarlık dozu artıyor, başlıyor oy almak için söylenmeye. Siz değil misiniz milliyetçiliğin her türlüsünü ayaklar altına aldık diyen siz değil misiniz?

Bunlar seçimi kazanırsa alnı secdeye değenleri mi şampanya içenleri mi tercih edeceksiniz diyerek vatandaşın dini duygularıyla oynuyorlar, bıktık. Ben de diyorum ki bu kardeşiniz seçimi kazandı, rozetini çıkarttı, halka dedi ki: Biz bu seçimi kazandık ama zafer kazanmadık. Çünkü zafer kazanmış olmak için karşınızda düşman olması lazım. Biz sadece 5 yıllığına görevi aldık ve 4 yıldır götürüyoruz. Sadece kendilerini inançlı zannediyorlar, tövbe haşa siz Allah mısınız? Şirk koşuyorsunuz.”