02.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Özkan’ın “lebalep kongre” yanıtı artan vakalarla...

Özkan’ın “lebalep kongre” yanıtı artan vakalarla gündem oldu

Haber Merkezi - 8 Nisan 2021 Perşembe - 13:15 Özkan’ın “lebalep kongre” yanıtı artan vakalarla gündem oldu

Türkiye’de coronavirüs vaka ve ölüm sayısının kritik rakamlara ulaşması üzerine, AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Canih Özkan’ın “lebalep kongre” eleştirilerine yanıtı yeniden gündem oldu.

A- A+

Covid-19 vaka sayılarındaki rekor artışa siyasetçiden hekimlere geniş kitlelerden eleştiriler geldi. Eleştirilerde, AK Parti’nin lebalep kongrelerine atıfta bulunulurken, Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın “gerekli önlemlerin alındığı ve artış olmayacağı” şeklindeki savunması bir kez daha gündeme taşındı.

CHP’Lİ ÖZKAN’DAN AK PARTİLİ ÖZKAN’A

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, konuyla ilgili açıklamasında, “AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, kongreden bir hafta sonra göreceksiniz artış değil vaka sayısında azalış olacak diyordu. Bugün vaka sayısında rekor kırıldı. Bu millet bunu unutmaz!” ifadeleriyle tepki gösterdi. CHP’li Özkan, “Günlük vaka sayısı 55 bine yaklaştı. 276 vatandaşımız hayatını kaybetti. Lebaleb kongrelerin, alınmayan önlemlerin faturası vatandaşa çıkıyor” dedi.

Haberin DevamıReklam

YILMAZ ÖZDİL: YALAKA POZİTİF MEDYANIN KAÇINILMAZ SONUCU

Vaka sayılarındaki dikkat çeken artışa Sözcü yazarlarından da yorum geldi. Yılmaz Özdil, “Sağlık bakanımıza Nobel verilmeli diyen ‘yalaka pozitif’ medyanın kaçınılmaz sonucu” paylaşımında bulundu.

UĞUR DÜNDAR: İKTİDAR RADİKAL ÖNLEMLER İÇİN NEYİ BEKLİYOR?

Uğur Dündar ise, paylaşımında “Günlük vaka sayısı 60 bine, vefat edenler de maalesef 300’e yaklaştı. İktidar radikal önlemler almak için neyi bekliyor? Vakaların 100 bine dayanmasını, yoğun bakımların lebalep dolmasını, hatta hastaların koridorlara taşmasını mı? Yazık, çok yazık! Yakında Covid-19 salgınının sorumlusu olarak da CHP’yi gösterirlerse şaşırmam!” ifadelerini kullandı.