01.12.2021, Çarşamba
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. AK Partili Özkan’ın dolar hesabına tepki...

AK Partili Özkan’ın dolar hesabına tepki yağdı

Haber Merkezi - 18 Kasım 2021 Perşembe - 22:58 AK Partili Özkan’ın dolar hesabına tepki yağdı

AK Parti Grup Başkanvekili Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın dolar ile ilgili dün yaptığı “bin kat aşağıya çektik” açıklamasına sosyal medyadan tepki yağdı. Kimi “milletle dalga geçmeyin artık” dedi, kimi “bizlerle alay ediyorlar” ifadesini kullandı.

A- A+

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, dün TBKK’de düzenlediği basın toplantısında, “Dolar kurunun nereden nereye geldiğini soranlara söylüyorum, bakınız AK Parti’den önce 19 yılda, yani 1983’ten 2002’ye kadar geçen sürede 83’te 220 lira olan dolar, 2002 yılında 1 milyon 680 bin liraya çıkmış. 6 bin 680 kat dolarda bir artış meydana gelmiş. Evet, dolardaki değer kaybını tam bin kat aşağıya çekmek suretiyle 20 yıla baktığımızda sadece 6 kat bir artış söz konusu. Demek oluyor ki ortada bir kazanım var. Demek oluyor ki ortada Türkiye’nin istikrarı söz konusu” demişti.

Özkan’ın bu açıklamasına siyasilerin yanı sıra vatandaşlardan da yoğun tepkiler geldi. Sosyal medyada bu açıklamayla ilgili peş peşe paylaşımlar yapıldı.  Kimi “Adam haklı aşağı çektik diyor tersten yukarıdan bakınca aşağıda kalıyor tabi” derken, kimi “Size inanan çok, sizler suçlu değilsiniz size İnan’lar suçlu” ifadelerini kullandı.

“Milletle dalga geçmeyin artık” ve “Bizlerle alay ediyorlar etsinler bakalım” yorumları da yapıldı. İşte onlarca yorumdan bazıları: