Pekdemir’in Panorama Müzesi Projesi beğenildi – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Pekdemir’in Panorama Müzesi Projesi beğenildi

Pekdemir’in Panorama Müzesi Projesi beğenildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Mart 2024 Salı - 12:53Güncelleme: 19 Mart 2024 Salı - 12:54
Pekdemir’in Panorama Müzesi Projesi beğenildi

Pamukkale, Cumhur İttifakının Adayı Pekdemir’in Panorama Müzesi Projesi’ni konuşuyor. Denizli’nin de vizyon projelerinden biri olacağı ifade edilen Panorama Müzesi, mimarisiyle seçmenden tam not aldı.

Cumhur İttifakının AK Partili Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir’in daha önce Pamukkale’yi yeniden cazibe merkezi haline dönüştürmek için açıkladığı vizyon projelerinden Panorama Müzesi, seçmenin beğenisini kazandı. Proje, Pekdemir tarafından açıklandığı günden itibaren vatandaşın ilgi odağı konumunda.

Denizli'nin tarihi ve kültürel değerlerinin sergileneceği Panorama Müzesi, ziyaretçilerine bölgenin hem zengin geçmişini keşfetme fırsatı sunacak hem de bölgenin turizm hareketliliğini arttıracak. 360 derecelik görselliğiyle ziyaretçilerini 3 boyutlu bir geziyle geçmişe taşıyacak Panorama Müzesi ile her yıl yerli ve yabancı yüz binlerce turistin ziyareti hedefleniyor.

Paylaşıldığı günden bu yana heyecan yaratan Panorama Müzesi, büyüleyici ve modern mimarisiyle de adından bahsettiriyor. Denizli’nin sembol yapıları arasına gireceği kesin gözüyle bakılan Panorama Müzesi, son zamanlarda eski cazibesini kaybeden ve komşusu Merkezefendi’ye göç veren ilçeyi yeniden cazibe merkezi haline getirecek projelerden yalnızca biri.