Pekdemir’den engellilere yönelik projeler – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Pekdemir’den engellilere yönelik projeler

Pekdemir’den engellilere yönelik projeler

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Mart 2024 Pazartesi - 14:37Güncelleme: 11 Mart 2024 Pazartesi - 14:37
Pekdemir’den engellilere yönelik projeler

Cumhur İttifakı'nın Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştıracak ve onların daha sosyal bireyler olmalarına yardımcı olacak özel projeleri hayata geçireceklerini bildirdi.

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, bölgede yaşayan engelli bireylerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmak ve sosyalleşmelerine destek olmak amacıyla sosyal ve yapısal projelerini açıkladı. Pekdemir, engellilere özel hayata geçirilecek proje kapsamında farklı mahallelerde yapılacak engelsiz parklar sayesinde, farklı yaş gruplarındaki engellilerin rahatlıkla keyifli vakit geçirebileceklerini söyledi.

ÖZEL TASARLANMIŞ OYUN VE EĞLENCE ÜNİTELERİ

Pekdemir’in açıkladığı projeye göre, bu parklarda engellilerin kullanımına özel tasarlanmış oyun ve eğlence üniteleri ile açık hava spor grupları bulunacak. Ayrıca Pamukkale’de açılacak tekerlekli sandalye tamir atölyesi sayesinde, sandalyeleri hasar gören veya bakıma ihtiyaç duyan tüm engellilerin ihtiyaçları ücretsiz olarak karşılanarak, engelli bireylere büyük bir ekonomik destek de sağlanmış olacak.

GÖRME ENGELLİLER İÇİN ŞEHİRDE YAŞAM EĞİTİMLERİ

Pekdemir’in projesinde, görme engelliler için düzenlenecek şehirde yaşam eğitimleri ile farklı yaş gruplarındaki görme engelli vatandaşların günlük hayatlarını kolaylaştıracak teorik ve pratik eğitimler de bulunuyor.

Özellikle görme engelliler için sokakta yürüme teknikleri, yönlendirme sistemleri ve temel beceri kazandırma gibi konular ele alınarak görme engelli bireylerin daha bağımsız bir şekilde hareket etmesi hedefleniyor. Bu eğitimlerden de engelli bireyler ücretsiz olarak yararlanabilecek.

“PAMUKKALE ENGELSİZ OLACAK”

“Pamukkale bundan sonra engel tanımayacak” diyen AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, projelerin engelsiz parklar, tekerlekli sandalye tamir atölyesi ve şehirde yaşam eğitimleri ile herkes için erişilebilir bir şehir inşa edilmesine katkıda bulunacağını belirtti. Pekdemir, “Engelli bireyleri topluma entegre etmek adına yapılan bu projeler, onların daha fazla sosyal aktiviteye katılımlarını sağlayarak hem ruhsal hem de fiziksel anlamda gelişmelerine yardımcı olmasını amaçlıyoruz” dedi.