Pekdemir: Pamukkale’ye modern sağlık ocakları yapılacak – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
13 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Pekdemir: Pamukkale’ye modern sağlık ocakları yapılacak

Pekdemir: Pamukkale’ye modern sağlık ocakları yapılacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Mart 2024 Perşembe - 13:53Güncelleme: 14 Mart 2024 Perşembe - 13:54
Pekdemir: Pamukkale’ye modern sağlık ocakları yapılacak

AK Parti Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, göreve geldiğin sağlık ocağı olmayan mahalleleri sağlık ocağına kavuşturacaklarını bildirdi.

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, seçim bölgesinde kırsalda kalan mahalleler için sağlık ocağı sözü verdi. Pekdemir, sağlığın önemini ve vatandaşların bu alandaki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, merkezde ve kırsal bölgelerde sağlık ocağı ihtiyacı duyulan tüm mahallelere modern sağlık ocakları yapacaklarını açıkladı.

Pekdemir’in projeleri arasında bulunun ve modern mimarileriyle dikkat çekecek olan bu yapılar, son teknoloji tıbbi ekipmanlarla donatılacak. Ayrıca inşa edilecek olan sağlık ocakları, eksiksiz bir şekilde Sağlık Bakanlığına devredilerek, bir an önce hizmete girmesi, vatandaşların daha etkin ve kaliteli sağlık hizmetlerine erişebilmesi sağlanacak.

“Vatandaşlarımızın uygun görüp bize görev vermeleri durumunda hemen hemen yarısı kırsalda bulunan Pamukkale’de yapacağımız çalışmalar ve gerçekleştireceğimiz projelerimiz ile bölgede yaşam standardını artırmayı amaçlıyoruz” diyen AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, sağlık ocaklarının yapılmasıyla birlikte, bölgedeki sağlık altyapısının güçlendirilmiş ve vatandaşların sağlık hizmetlerine daha kolay erişebilmesinin sağlanmış olacağının altını çizdi.