Pekdemir: Bölgenin en büyük spor tesisini ilçemize kazandıracağız – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Pekdemir: Bölgenin en büyük spor tesisini...

Pekdemir: Bölgenin en büyük spor tesisini ilçemize kazandıracağız

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Mart 2024 Çarşamba - 12:53Güncelleme: 20 Mart 2024 Çarşamba - 12:57
Pekdemir: Bölgenin en büyük spor tesisini ilçemize kazandıracağız

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, Pamukkale ilçesinde Fatih, Anafartalar, Deliktaş, Aktepe, Cumhuriyet ve Karşıyaka mahallelerinin tam orta noktasına bölgenin en büyük spor tesisini kazandıracaklarını söyledi.

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, seçim bölgesi için planlanan projelerinden birisi daha açıklandı. Bölgeyi yakından tanıyan sorun odaklı tespitler ile projelerini hazırlayan Pekdemir’in, şimdi de sporseverleri yakından ilgilendirecek ve sevindirecek Amatör Spor Kompleksi Projesi duyuruldu.

 

Fatih, Anafartalar, Deliktaş, Aktepe, Cumhuriyet ve Karşıyaka mahallelerinin bulunduğu bölgede yapılacak Amatör Sporlar Kompleksi içinde futbol sahaları, tenis kortları, basketbol, voleybol sahaları, kapalı spor salonu ve olimpik yüzme havuzu gibi daha birçok spor alanı ile tam donanımlı ve kapsamlı olacak.

Ayrıca birçok spor dalında hizmet verecek olan komplekste ücretsiz spor kursları düzenlenecek. Çok sayıda sporseverin yararlanacağı kompleks bölgenin en büyük spor tesislerinden biri olacak.Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir’in seçim bölgesinde hayata geçirmeyi planladığı Amatör Spor Kompleksi ile sporu tabana yaymak, yeni yeteneklerin ortaya çıkmasına zemin hazırlamak, daha çok genci sporla buluşturmak ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayarak onları düzenli, bilinçli ve sağlıklı bir yaşam tarzına teşvik etmek amaçlanıyor.