Pekdemir: Balık hali bölge ekonomisine katkı sağlayacak – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Pekdemir: Balık hali bölge ekonomisine katkı...

Pekdemir: Balık hali bölge ekonomisine katkı sağlayacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Mart 2024 Cuma - 12:33Güncelleme: 22 Mart 2024 Cuma - 12:33
Pekdemir: Balık hali bölge ekonomisine katkı sağlayacak

Cumhur İttifakı’nın Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir’in seçilmesi halinde hayata geçireceğini açıkladığı balık halinin bölge ekonomisine katkı sağlayacağını söyledi.

Pamukkale’yi cazibe merkezi haline getireceğini söyleyen ve bu doğrultuda projelerini açıklayan AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir’in göreve geldikten sonra bölgede inşa edeceğini açıkladığı Balık Hali projesi, vatandaşlar tarafından kabul buldu.

Pekdemir, tesiste balık satış yerlerinin yanı sıra restoran, oyun alanı, otopark ve farklı sosyal tesis alanlarının bulunacağını dile getirdi. Pekdemir, “Pamukkale'nin turistik ve ekonomik potansiyelini artırmak amacıyla da planlanan bu proje, modern mimarisiyle de dikkat çekecek” dedi.

Projeye ilişkin detayları aktaran Pekdemir, “Hijyen koşullarının hassasiyetle korunacağı tesisin restoran bölümlerinde balık pişirme yerleri de bulunacak. Ayrıca; otopark ve diğer sosyal tesisler ziyaretçilerin konforunu ve rahatlığını Balık Hali’ni sadece bir alışveriş merkezi değil aynı zamanda bir sosyal merkez haline getirecek” diye konuştu.