Pekdemir: Bağımlılıkla mücadele merkezi kuracağız – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Pekdemir: Bağımlılıkla mücadele merkezi kuracağız

Pekdemir: Bağımlılıkla mücadele merkezi kuracağız

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Mart 2024 Cuma - 12:03Güncelleme: 1 Mart 2024 Cuma - 23:33
Pekdemir: Bağımlılıkla mücadele merkezi kuracağız

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, uyuşturucu ve madde bağımlılığının önemli bir problem olduğunu belirterek, göreve geldiklerinde ilçeye “bağımlılıkla mücadele merkezi” kazandıracaklarını belirtti.

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası dolayısıyla ülkenin önemli sorunlarından olan uyuşturucu ve bağımlılığa dikkati çekti. Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak durmaya çağıran Pekdemir, “Göreve geldiğimizde hayata geçireceğimiz sosyal yaşam projelerinde bağımlılık ve uyuşturucu ile mücadele önceliklerimizden olacak” dedi. 

“FARKINDALIK ARTIRILMALI”

Yeşilay’ın Türkiye’nin tüm illerinde gönüllülük esasıyla hizmet veren çok sayıda şubesinin bulunduğunu dile getiren AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, bağımlılık ve uyuşturucu belasından kurtulmanın en temel maddesinin toplum genelinde oluşturulacak farkındalık olduğunun altını çizdi.

Sadece ülkemizde değil bu konunun tüm dünyanın baş belası olduğunu ifade eden Pekdemir, istenilirse Yeşilay’ın da desteğiyle hem vatandaşlar ve hem de gençlerle birlikte bu kötü alışkanlıklardan kurtulmak için farkındalığın artırılarak mücadele edilebileceğini ve çok yol alınabileceğini söyledi.

“BAĞIMLILIKLA MÜCADELE MERKEZİ KURULACAK”

Göreve geldikten sonra öncelikli konuların başında sosyal yaşam projelerinin olduğunun altını çizen Pekdemir, “Gençlerimizle el ele verip, biz bu konunun hakkından geliriz” diyerek, ilçede bağımlılıkla mücadele merkezi oluşturulacağını ve uyuşturucu ile etkin bir mücadele içine gireceklerini kaydetti. Pekdemir, şunları söyledi:

“Bağımlılıklar kötülüğün anasıdır. Kötü alışkanlıklar üzüntüden başka bir şey getirmez. Gençler bizlerin geleceğimiz. Onları her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmaya çağırıyorum. Gelin birlikte kurtulalım. Sizle elele verirsek bu illeti yeneriz”

Bağımlılıkla mücadele merkezinde bağımlı gençlerin ve ailelerinin ihtiyaç duyduğu her alanda uzman ve yetkin isimler görev yapacak. Sağlık Bakanlığı, Pamukkale Üniversitesi, adli makamlar ve kolluk birimleri ile işbirliği halinde çalışacak merkez Yeşilay gibi sivil toplum örgütlerine de ilçedeki faaliyetleri konusunda destek olacak.