Başer: Sanayi sektöründe kalifiye personel ihtiyacı öncelikli sorun – D20Haber
24.06.2024, Pazartesi
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Başer: Sanayi sektöründe kalifiye personel ihtiyacı...

Başer: Sanayi sektöründe kalifiye personel ihtiyacı öncelikli sorun

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Mayıs 2023 Salı - 12:44Güncelleme: 9 Mayıs 2023 Salı - 12:44
Başer: Sanayi sektöründe kalifiye personel ihtiyacı öncelikli sorun

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) ve Avrasya Yönetici Sanayici ve İş İnsanları Derneği (AYSİAD)'ı ziyaret eden AK Parti Milletvekili Adayı Ekrem Başer, sanayi sektöründe öncelikli sorunlarından birinin kalifiye personel ihtiyacı olduğunu söyledi.

AK Parti Denizli Milletvekili Adayı Ekrem Başer, seçim çalışmaları kapsamında DEGİAD ve AYSİAD’ı ziyaret etti. İlk olarak DEGİAD’a giden Başer, Denizli’nin Türkiye’nin önemli sanayi şehirlerinden biri olduğunu vurguladı.

Denizli’nin çok önemli bir üretim kenti olduğunu ve çok daha büyük potansiyeller taşıdığına değinen Başer, uzlaşma, diyalog ve üretimden gelen güç ile çok daha önemli bir sanayi kenti haline getirmek için gayret edeceklerini söyledi. Denizli sanayisinin TBMM’de güçlü bir şekilde temsil edileceğini söyleyen Başer, “İş dünyasının TBMM’deki sesi olacağım” dedi.

Haberin DevamıReklam
Kent sanayisinin kalkınması adına çalışmalar yapmaya devam edeceklerini kaydeden Başer, AYSİAD ziyaretinde yaptığı konuşmada, Denizli’de sanayi sektöründeki öncelikli sorunlarından birinin kalifiye personel ihtiyacı olduğunu belirtti.

İş dünyası ve eğitim kurumlarının bir araya gelerek ihtiyaca yönelik çözümler üretmesi gerektiğini ifade eden Başer, “Sektörün gelişimine yönelik en önemli yatırım insan kaynağımıza yatırım olmalıdır. Hükümetimiz bu konuda başta meslek liselerimiz olmak üzere mesleki eğitim kurumlarına büyük önem veriyor. Bizler de bu konuda Denizli’mizin ihtiyacı olan insan kaynağının yetişmesi adına daha fazla gayret edeceğiz” diye konuştu.