Başer’e iş dünyasından destek – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Başer’e iş dünyasından destek

Başer’e iş dünyasından destek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Şubat 2024 Salı - 18:49Güncelleme: 27 Şubat 2024 Salı - 18:51
Başer’e iş dünyasından destek

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’e parçası olduğu iş dünyasından destek mesajları gelirken, genç siyasetçi sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret ederek kazanım sağlayacak projelerini anlatıyor.

Denizli Ticaret Odası (DTO) ziyaretiyle başladığı iş dünyası gezilerinde yoğun temaslarda bulunan AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, yalnızca işverenler ile değil işçi örgütleriyle de temas halinde.

 

EKONOMİYİ CANLANDIRACAK PROJELER

Kentteki oda, dernek ve sendikaları bir program dahilinde ziyaret eden Başer, yönetim kademesiyle bir araya gelip Denizli iş hayatına önemli kazanımlar sağlayacak projelerini anlatıyor, öneri ve beklentileri dinliyor.

Başer'in geçtiğimiz günlerde açıkladığı projelerin arasında kent ekonomisini canlandıracak, ara elaman sıkıntısını ortadan giderecek, kadın ve genç istihdamını arttıracak çok sayıda başlık yer alıyor.

YÜZLERCE İŞ İNSANI İLE BİR ARAYA GELDİ

Başer, önemli projelerini paylaşmak için DTO'nun ardından Denizli Sanayi Odası (DSO), İhracatçılar Birliği (DENİB), Mimarlar Odası, Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası, Madeni İşler ve Demirciler Odası, Denizli Barosu gibi STK’lara ziyaret gerçekleştirdi.

BASİAD, DEGİAD, GESİFED, DESİAD, MÜSİAD, AYSİAD, DİMSİAD ve ASKON gibi işveren derneklerini de ziyaret eden Başer, Kamu-Sen gibi işçi sendikalarıyla da görüşüp projelerini anlatıyor.

DENİZLİ SANAYİ MÜZESİ SANAYİCİLERİ HEYECANLANDIRDI

Ekonomi ve iş dünyasını yakından ilgilendiren projelerden en dikkat çekici olanı Denizli Sanayi Müzesi. Reel sanayisi ile yalnız tekstilde değil pek çok sektörde ülkenin lokomotif şehri konumundaki Denizli'nin sanayi tarihi eskilere dayanıyor. Ancak şu ana kadar kent sanayisinin gelişim evrelerini gösteren bir müze fikri daha önce dillendirilmemişti. Başer'in bu projesi sanayicileri heyecanlandırdı.

GENÇ VE KADIN İSTİHDAMI ARTACAK

Başer'in önemli projeleri arasında genç ve kadın istihdamı arttıracak uzun süreli ve iş garantili meslek edindirme kursları, ara eleman sıkıntısını giderecek eğitim merkezleri ve programları, Tarım Danışma Ofisleri, Tohum Bankaları, Bölgesel İstihdam Ofisleri gibi önemli projeler bulunuyor. Merkezefendi'ye yapılacak örnek turizm projeleriyle de bölge turizmine can vermeyi planlayan Başer'in projeleri de muhatapları tarafından doğru ve yerinde tespitler olarak yorumluyor.

Denizli'nin başarılı iş insanlarından biri olan Başer, iş hayatı nedeniyle ziyaret ettiği pek çok oda ve derneğin üyesi. Bu nedenle kente yön veren iş insanlarının desteğini alan Başer, ortaya koyduğu projelerle de mensubu olduğu iş dünyasına farklı projeler sunarak, yapılacakları tüm detaylarıyla aktarıyor.