Başer’den Merkezefendi’ye tiyatro binası projesi – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Başer’den Merkezefendi’ye tiyatro binası projesi

Başer’den Merkezefendi’ye tiyatro binası projesi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Mart 2024 Çarşamba - 13:18Güncelleme: 20 Mart 2024 Çarşamba - 13:18
Başer’den Merkezefendi’ye tiyatro binası projesi

Toplumların gelişmesi ve kültürlerarası etkileşimde çok büyük bir yeri olan tiyatro için AK Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’den etkileyici bir proje. Başer, projelerine Merkezefendi Tiyatro Binası da ekleyerek, “ilçeye çok yakışacak” dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanlığı yarışında açıkladığı projeleriyle adından sıkça bahsettiren Cumhur İrtifakı Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, ilçenin bir ihtiyacını daha karşılayacak tiyatro binası projesini kamuoyuyla paylaştı. Başer, açıkladığı projelerine Merkezefendi Tiyatro Binası’nı da ekledi. Mimarisiyle de etkileyici bir görünümde olacak tiyatro binası, aynı zamanda Türkiye'nin en modern tiyatro binalarından biri olma özelliğini taşıyacak.Merkezefendi, modern tiyatro binası projesi ile kültür sanat alanında lider bölgeler arasında yerini alacak. “Yaşamı doğru algılayan, özgüven dolu, dilimizi doğru ve etkili kullanabilen, kendisine ve çevresine faydalı donanımlı bireyler yetiştirip, ülkemizi uygar toplumların seviyesine çıkarmanın en temel yollarından biri tiyatrodur” diyen Ekrem Başer, tiyatronun toplumların gelişmesinde ve kültürlerarası etkileşimde çok büyük bir yerinin olduğunu söyledi.

Merkezefendi’de inşa edilecek olan tiyatro binası, ses donanımı, güvenliği ve farklı kapasitedeki salonlarıyla da adından çok bahsettirecek. Ayrıca mimarisiyle de Merkezefendi’nin cazibesini artıracak.