Başer’den genç mucitlere destek projesi – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Başer’den genç mucitlere destek projesi

Başer’den genç mucitlere destek projesi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Mart 2024 Perşembe - 12:15Güncelleme: 14 Mart 2024 Perşembe - 12:15
Başer’den genç mucitlere destek projesi

AK Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, gençlere yönelik bir projesini daha açıkladı. Genç Mucitler Atölyesi Projesi ile geleceğin bilim adamlarına teknik ve teknolojik imkanlar sunulacak. Üstün zekalı ve yaratıcı çocukların ve gençlerin uluslararası düzeyde bilim adamları olması için ücretsiz hizmet verecek.

Cumhur İttifakı Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, Merkezefendi’de hayata geçirmeyi planladığı Genç Mucitler Atölyesi Projesi’ni açıkladı. Başer’in açıkladığı proje ile gençlere geniş ve modern çalışma ortamları, her türlü teknik ve teknolojik donanımın ücretsiz olarak sağlanması planlanıyor. Böylece gençler, atölyede ileri teknoloji, robotik, kodlama, insansız hava araçları gibi stratejik alanlarda proje üretme imkanına kavuşacak.

“GELECEĞİN MUCİTLERİ YETİŞECEK”

Göreve geldikten sonra gençlerin her konuda önlerini açacak çalışmalara imza atmaya çalışacaklarını ve onları ülkelerine yararlı birer birey olabilmeleri yolunda kılavuz olacaklarını söyleyen Başer, projesi ile ilgili görüşlerini açıklarken “Gençlerimiz hazırladıkları projelerle başta Teknofest olmak üzere çeşitli teknoloji ve inovasyon programlarına da katılma fırsatı elde edecekler. Bu atölye sayesinde geleceğin mucitleri yetişecek. Buralarda hem eğitici hem de motive edici bir ortam sağlanarak, gençlerin yaratıcılıklarını geliştirmelerine olanak tanınacaktır. Bu atölyede gerçekleştirilecek projeler, sadece yerel düzeyde değil ulusal ve uluslararası platformlarda da tanıtılacak ve desteklenecektir” dedi.

GENÇLERİN POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKACAK

AK Partili Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’in vizyonu doğrultusunda oluşturulacak Genç Mucitler Atölyesi’nin bir diğer amacı ise, gençleri bilim ve teknolojiye teşvik etmek ve onların yenilik yapabilme kabiliyetini arttırarak rekabet gücünü yüksek seviyeye taşımak. Ayrıca bu proje gençler için mümkün olan en iyi öğrenme koşullarının oluşturulmasıyla birlikte onların potansiyellerini tam anlamıyla kullanmalarına yardımcı olacak bir proje olarak değerlendiriliyor.