Başer: Merkezefendi’de Çocuk Köyü projesini hayata geçireceğiz – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Başer: Merkezefendi’de Çocuk Köyü projesini hayata...

Başer: Merkezefendi’de Çocuk Köyü projesini hayata geçireceğiz

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Mart 2024 Cuma - 12:57Güncelleme: 22 Mart 2024 Cuma - 12:57
Başer: Merkezefendi’de Çocuk Köyü projesini hayata geçireceğiz

AK Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, sinema salonları, sanat evi ve macera alanlarını içerisinde barındıracak Çocuk Köyü projesini göreve gelmesi halinde hayata geçirmek istediğini söyledi.

Cumhur İttifakı’nın Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, bir projesini daha tanıttı. Başer, vizyon projelerinden birisi olan Çocuk Köyü projesinin Türkiye'ye örnek olacağını söyledi. Başer, “Merkezefendi’ye değer katacak olan bu projede çocukların eğlenirken öğrenmeleri, güvenli bir ortamda vakit geçirebilmeleri ve aileleriyle keyifli anlar yaşayabilmeleri amaçlıyoruz. Proje hayata geçtiğinde çocuklara doğal yaşam alanlarıyla şehir karmaşasından uzak köy yaşamını da sunacak” dedi.

Projenin bir vaatten çok Merkezefendi’de çocuklar için geleceğe atılmış bir adım olacağını belirten Başer, “Pasta evi, sinema salonu, çocukların müzik aletler ile tanışacakları salonlar, dans salonları, sanatsal etkinlikler yapabilecek alanlar, oyun alanları, spor alanları gibi daha birçok etkinlik alanını içinde barındıracak. İçinde adeta ‘yok, yok’ dedirtecek tesis mimarisiyle de çocukları anlatacak ve çizgi karakterlerin heykelleri ile donatılarak, rengarenk inşa edilecek” diye konuştu.

“Biz icraat yapmak için geliyoruz” diyen Başer, projeyle ilgili olarak şunları ifade etti:

“Sadece bir oyun parkı veya eğlence merkezi değil, tam donanımlı bir tesis olacak. Burada çocuklar hem eğlenceli aktiviteler yapabilecek hem de eğitici etkinliklere katılarak kendilerini geliştirebilecekler. Ayrıca, projenin güvenliği de en üst seviyede olacak, böylece aileler çocuklarının güvenliğinden kuşku duymayacak. Ayrıca Çocuk Köyü Projesi ile ailelerde, çocuklarıyla birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri, onların mutluluğunu ve gelişimini destekleyebilecekleri bir ortama sahip olacak.”