Başer: Genç Mucitler Atölyesi gençlerin beklentisini yükseltti – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Başer: Genç Mucitler Atölyesi gençlerin beklentisini...

Başer: Genç Mucitler Atölyesi gençlerin beklentisini yükseltti

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Mart 2024 Pazar - 15:50Güncelleme: 24 Mart 2024 Pazar - 15:51
Başer: Genç Mucitler Atölyesi gençlerin beklentisini yükseltti

Cumhur İttifakı Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, göreve gelmesi halinde hayata geçireceğini duyurduğu Genç Mucitler Atölyesi’nin gençlerin beklentisini yükselttiğini, gelecek vadeden projeler arasında gösterildiğini söyledi.

AK Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’in duyurduğu Genç Mucitler Atölyesi Projesi, gençleri heyecanlandırdı.

Gençlere geniş ve modern çalışma ortamları, her türlü teknik ve teknolojik donanımın ücretsiz olarak sağlanacağı Genç Mucitler Atölyesi, daha şimdiden merak edilen ve gelecek vadeden çalışmalar arasında yerini aldı.

Başer, ileri teknoloji, robotik kodlama, insansız hava araçları gibi stratejik alanlarda proje üretme imkanı sunacak olan atölyenin yaratıcı çocuklar ile gençlerin uluslararası düzeyde başarılı birer bilim adamı olabilmeleri adına ücretsiz hizmet vereceğini söyledi. Başer, “Bu proje ile gençleri bilim ve teknolojiye teşvik etmek, potansiyellerini tam anlamıyla kullanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz” dedi.

Seçim çalışmalarının her aşamasında gençlerden bahseden Başer, “Çocuklarımız ve gençlerimiz bizlerin geleceği. Onların önlerini açacak ve kabiliyetlerini gösterebilecekleri imkanları vermek hepimizin önceliği olmalı”diye konuştu.

Başer, Genç Mucitler Atölyesi sayesinde gençlerin hazırladıkları projelerle başta TEKNOFEST olmak üzere gerek ulusal gerekse uluslararası ölçekli çeşitli teknoloji ve inovasyon programlarına da katılma fırsatı elde edebileceklerini kaydetti.