Başer: Emeklilerimiz için Sosyal Yaşam Aktivite Merkezleri’ni hayata geçireceğiz – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
13 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Başer: Emeklilerimiz için Sosyal Yaşam Aktivite...

Başer: Emeklilerimiz için Sosyal Yaşam Aktivite Merkezleri’ni hayata geçireceğiz

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Mart 2024 Cumartesi - 11:32Güncelleme: 23 Mart 2024 Cumartesi - 11:33
Başer: Emeklilerimiz için Sosyal Yaşam Aktivite Merkezleri’ni hayata geçireceğiz

AK Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, görevi devralmaları halinde emeklilere özel Sosyal Yaşam Aktivite Merkezleri projesini hayata geçireceklerini dile getirdi.

Cumhur İttifakı'nın AK Partili Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, seçilmesi halinde hayata geçirmeyi hedeflediği projelerini paylaşmaya devam ediyor. Başer, emeklilerin sosyal hayata aktif şekilde katılmalarını ve kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla Merkezefendi’nin farklı bölgelerinde sosyal aktivite merkezleri açmayı hedeflediklerini söyledi.

Emeklilerin hayat kalitelerinin artırılması hedeflenen bu merkezlerde sunulan tüm hizmetler ücretsiz olacağını kaydeden Başer, “Emeklilerin sosyal hayata katılımı ve mutlu bir yaşam sürdürebilmeleri için hazırlanan Sosyal Dayanışma ve Aktivite Merkezleri’nde, kültür-sanat kulüpleri, eğitici ve hobi kursları, spor aktiviteleri gezi etkinlikleri gibi çok sayıda etkinlikler düzenlenerek emeklilerin zamanlarını daha verimli ve etkin kullanmalarına yardımcı olunacak” dedi.

Projeyle yaşlı nüfusun topluma entegrasyonunu sağlayarak yaşam standartlarını yükseltmeyi amaçladıklarını ifade eden Başer, “Bu sosyal aktivite merkezleri, emeklilerin sosyal izolasyondan kurtulmalarına ve toplumla daha fazla etkileşimde bulunmalarına da olanak tanıyacak. Aynı zamanda yaşlıların zihinsel ve fiziksel sağlıklarını korumalarına ve geliştirmelerine destek olacak bu merkezler, emeklilerimizin hayatlarını daha aktif ve anlamlı hale getirmeye yönelik önemli bir adım olacak” diye konuştu.

Başer, emekliler başta olmak üzere toplumun farklı kesimlerine yönelik ürettikleri projelerin vatandaşlardan olumlu tepkiler aldığını da sözlerine ekledi.