Başer: Eğitim projeleriyle seferberlik başlatacağız – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
13 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Başer: Eğitim projeleriyle seferberlik başlatacağız

Başer: Eğitim projeleriyle seferberlik başlatacağız

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Şubat 2024 Perşembe - 13:39Güncelleme: 29 Şubat 2024 Perşembe - 13:40
Başer: Eğitim projeleriyle seferberlik başlatacağız

Cumhur İttifakı'nın Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, 31 Mart'tan sonra Merkezefendi'de eğitim seferberliği başlatacaklarını, ülke sıralamasında yıllardır ilk 5 içinde yer alan Denizli'nin örgün eğitimdeki bu başarısını eğitimin farklı alanlarına da taşımak istediklerini belirtti.

Eğitime verdikleri önemi projeleriyle ortaya koyduklarını belirten AK Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer; ücretsiz teknoloji, bilim, sanat, kültür, spor ve mesleki eğitim projeleriyle Merkezefendi'yi parmakla gösterilir bir yapıya dönüştüreceklerini söyledi.

“İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE DESTEĞİ”

Başarılı çocuk ve gençlerin fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak adına ilçenin pek çok yerine ücretsiz hizmet verecek etüt merkezleri açacaklarını kaydeden Başer, ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye desteğinde de bulunacaklarını açıkladı.

Lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin kariyer planlamalarına katkı sağlaması için ülkenin önemli eğitim kurumlarına ücretsiz eğitim gezileri düzenleyeceklerini duyuran Başer, her alanda yetenekli gençlerin elinden tutulacağının da altını çizdi.

“EĞİTİMDEN SANATA HER ALANDA DESTEK”

Örgün eğitime yönelik desteklerin yanı sıra teknolojiden bilime, kültür-sanattan spora, genç ve kadın istihdamının arttırılması odaklı meslek edindirme kurslarına kadar toplumun tüm kesimlerini ilgilendirecek projeleri hayata geçireceklerinin mesajını veren Başer, ilçeyi eğitim üssüne dönüştürmeyi planladıklarını ifade etti.

ÜCRETSİZ SPOR KURSLARI

Genç Mucitler Atölyesi, Robotik Kotlama Eğitim Merkezi, ara eleman ve kalifiye elemen yetiştirmeye yönelik iş edindirme kursları ve 20 farklı alanda sürekli eğitim merkezleri eliyle verilecek meslek edindirme kurslarını uygulanacak programlar arasına yerleştirdiklerini bildiren Başer, 10 bin çocuk ve 10 bin kadına ücretsiz spor kursları vereceğini de müjdeledi.

YETENEKLİ GENÇLERİN ELİNDEN TUTULACAK

Müzik, resim, tiyatro gibi sanatın her alanında genç yetenekleri keşfederek onların gerek ulusal gerekse dünya çapında başarılı olmalarına yönelik her türlü imkanı seferber edeceklerini de vurgulayan AK Partili Başer, “Merkezefendi Belediyesinde bu konuda birimler kurulacak. Merkezefendi'yi inşallah hep birlikte eğitimin göz bebeği, ortaya koyduğu projelerle model olan, parmakla gösterilen bir merkez haline getireceğiz” dedi.