Zeybekci’den alkollü yerler açıklaması – D20Haber
18.07.2024, Perşembe
27 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Zeybekci’den alkollü yerler açıklaması

Zeybekci’den alkollü yerler açıklaması

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Haziran 2024 Perşembe - 09:28Güncelleme: 20 Haziran 2024 Perşembe - 15:59
Zeybekci’den alkollü yerler açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediyesine (DBB) ait bazı tesislerde alkollü içki verilmesine yönelik kararı eleştirdi. “Denizlimiz için ilk çözülmesi gereken konu, belediye meclisimizin ilk oylaması gereken karar bu muydu?” diye soran Zeybekci, kararın yeniden gözden geçirilmesini istedi.

• TIKLAYIN | Alkollü yer polemiği, Horzum’dan Zeybekci’ye yanıt geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, yaptığı yazılı açıklamada, DBB’ye ait bazı tesislerde alkollü içki verilmesine ilişkin meclis kararına karşı çıktı. Konuyu yeniden izah etmek istediğini belirten Zeybekci, Denizli’de her türlü alkolün alınabildiği yüzlerce özel işletmenin kendi belediye başkanlığı zamanında olduğu gibi bugün de faaliyetini sürdürdüğünü, bunlarla hiçbir problemlerinin olmadığını ifade etti.

“KANUNA AYKIRIDIR”

Meclis kararının kanuna aykırı olduğunu savunan Zeybekci, “Ucuz ve güvenilir olması nedeniyle vatandaşlarımızın çocukları ile geldiği belediyeye ait bu halka açık tesislerin 5’i için içkili yer bölgesi kararı alındı. Bunlardan biri okulun ve öğrenci yurdunun karşısında, biri spor tesisi ile iç içe, biri ise mezarlık ve cami ile yan yanadır” diyerek, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam
“Biz bu kararın kanuna aykırı olduğunu düşünüyoruz. Kaldı ki belediyenin görevi işlettiği tesislerde alkol tüketimini artırıcı gayret içinde olmak mıdır, sizce bu normal midir? İçenlerin kişisel tercihidir ancak alkol sağlığa faydalı ve teşvik edilmesi gereken bir şey midir? Ayrıca Denizli’miz için ilk çözülmesi gereken konu, Belediye Meclisimizin ilk oylaması gereken karar bu muydu gerçekten, Allah aşkına! Ne olur artık bazı şeyleri siyasi ve ideolojik kalıpların dışında, toplum menfaatini öne alarak tartışalım.

“TEKRAR MÜZAKERE EDİLSİN”

31 Mart seçimlerinde halkımızın ortaya koyduğu iradeyi saygıyla selamladıklarını, ancak konunun farklı olduğunu kaydeden Zeybekci, “Bu karar, herkesin makul akıl ile değerlendirme yapması gereken bir konudur. Belediye Başkanımız ve belediye meclisimizden isteğim, bu kararı tekrar müzakere etmeleridir. 2019 yılında İzmir’de söylediklerimiz de aynıydı. İnsanımızın özel hayatına müdahale etmek hiç kimsenin haddine değildir. Hadi hep birlikte akıl ile ‘söz konusu milletin menfaati ise gerisi teferruattır’ diyelim” ifadelerini kullandı.