Pekdemir, kendini dünden bugüne fotoğraflarla anlattı – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Pekdemir, kendini dünden bugüne fotoğraflarla anlattı

Pekdemir, kendini dünden bugüne fotoğraflarla anlattı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Mart 2024 Çarşamba - 15:22Güncelleme: 27 Mart 2024 Çarşamba - 15:23
Pekdemir, kendini dünden bugüne fotoğraflarla anlattı

AK Parti’nin Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, 63 yıllık hikayesini, Acıpayam’da çamurlu tarlada başlayıp siyasete uzanan öyküsünü fotoğraf albümünden yansımalarla anlattı.

1961’de Acıpayam’ın Alaattin Mahallesi’nde dünyaya gelen Halil Pekdemir, fotoğraf albümünü paylaştı. Annesi Ümmü Hanım, onu köylerindeki kerpiç evde dünyaya getirdi. 6 kardeşin dördüncüsüydü. Tarla ile ilkokul arasında geçen çocukluğunun ilk yıllarından beri ekonomik imkansızlıklar yüzünden çalışmak zorunda kaldı.

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI OLDU

Sülalesi Acıpayam’da “Emirler” lakabıyla biliniyor. İlkokulu zar zor bitiren Halil, gençlik yıllarına kadar yaz-kış tozunu toprağını yuttuğu, çamuruyla boğuştuğu tarlalarda çiftçilik yaptı. 6 yaşından beri aralıksız çalıştı. Yıllar sonra İl Genel Meclisi Başkanı olduğunda, İl Özel İdaresinin bankada tutulan parasını köylerin yollarını kilit parke taşıyla kaplamak için kullandı.

 

1978’DE DENİZLİ’YE GELDİ

Beş kardeşi gibi oda çocukluk ve gençlik yıllarını hem tarlada traktör başında hem de ticaretin içinde geçirdi. Yalnızca çiftçilik yapmıyor, köy köy dolaşıp minibüsle yumurta satarak da aile bütçesine katkı sağlıyordu. Babası Hasan Hüseyin Pekdemir, 1978’de Denizli’de bir dükkan açtı. O dönem Denizli’ye geldi babasına destek oldu.20 YAŞINDA KENDİ MARKETİNİ AÇTI

1980’de eşi Gülseren Hanım’la dünya evine girdiğinde 19 yaşındaydı. Çok geçmeden tam 1 yıl sonra, bugün seçim ofisi olarak kullandığı İstiklal Caddesi’ndeki ilk dükkanını açtı. Köyde başlayan hayatında, çiftçilik tecrübesine ticareti de ekleyip, dostluklar ve ticari ilişkiler kurdu. Yıllar geçtikçe iş hacmini büyüttü. Bugün Halil Pekdemir Şirketler Grubunun başkanlığını yapıyor.

Zor geçen çocukluk ve gençlik yılları, ekonomik sıkıntılar, dar gelirli ailenin çocuğu olmanın zorluklarını biliyordu. Bu nedenle siyaset kurumuna çok büyük görevler düştüğünün farkındaydı. 2002’de kurulan AK Parti’nin saflarında siyasete başladı. İki dönem İl Genel Meclisi Başkanlığı yaptı. Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekilliği görevini yürüttü. Hem İl Genel Meclisi hem de Büyükşehir Belediyesindeki görevleriyle özellikle kırsal kesime hizmet etmeye, o bölgelerin sorunlarını çözmeye uğraştı.