12.08.2022, Cuma
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. PAMUKKALE-HİERAPOLİS
  6. /
  7. Pamukkale’de turistler kar altında termal havuza...

Pamukkale’de turistler kar altında termal havuza girdi

Haber Merkezi - 18 Ocak 2022 Salı - 14:40 Pamukkale’de turistler kar altında termal havuza girdi

Denizli’nin Türk turizminde önemli merkezlerinden olan Pamukkale’de turistler, kar yağışı altında termal havuzda yüzmenin keyfini yaşadı.

A- A+

Yağan kar, Pamukkale’nin traverten sahaları dışında kalan kesimlerini de beyaza büründürdü. Bölgedeki doğal beyaz ile karın bıraktığı beyaz örtüyü fotoğraf makinesi ve kameralarıyla görüntüleyen ziyaretçiler, travertenler üzerinde yürüdü.

Hierapolis Antik Kenti ve tiyatroyu gezen turistler, daha sonra antik havuzda 36 derecedeki termal suya girdi. Ziyaretçiler, soğuk havada tarihi sütunlar arasında yüzme imkanı buldu.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, Pamukkale’nin yılın her mevsimi ziyaretçi alan bir turizm bölgesi olduğunu söyledi.

Haberin DevamıReklam

Turistlerin Pamukkale’de çektikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaştığını, bunun da bölgeye gelecek ziyaretçi sayısını artıracağına inandığını ifade eden Akyol, “Bugün bölgemizde etkili olan karla iki beyaz buluştu. Muhteşem bir manzara var. Dışarısı çok soğuk, havuzun içi sıcak. Havuza giren misafirler inanılmaz anlar yaşadı” dedi.

ABD’den gelen Diana Perea ise ilk kez kar altında havuza girdiğini ve çok mutlu olduğunu anlattı.

Güney Amerika’dan gelen Angie Black da ilk kez geldiği Pamukkale’de muhteşem bir manzarada havuz keyfi yaşadığını belirtti.

DENİZLİ (AA)