06.03.2021, Cumartesi
6 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Yasak Elma dizisinde Denizlili bir oyuncu: Serkan Rutkay Ayıköz

Haber Merkezi - 3 Şubat 2021 Çarşamba - 07:34 Yasak Elma dizisinde Denizlili bir oyuncu: Serkan Rutkay Ayıköz

Fox TV’nin geniş kitlelerce sevilen dizisi “Yasak Elma”da “Emir” karakterini canlandıran Denizlili Serkan Rutkay Ayıköz, başarılı oyunculuğuyla dikkati çekiyor. Ayıköz’ü tanıyanlar, başarılı oyuncudan övgüyle söz ediyor.

A- A+

Yönetmenliğini Murat Öztürk’ün yaptığı, senaryosunu Melis Civelek’in kaleme aldığı Yasak Elma dizisinde Şevval Sam, Erdal Özyağcılar, Eda Ece, Şafak Pekdemir, Nesrin Cavadzade, Barış Aytaç gibi isimlerle birlikte oynayan Denizli doğumlu 30 yaşındaki Serkan Rutkay Ayıköz, “Emir” karakteri ile başarılı bir performans sergiliyor. Dram ve komedi türündeki dizi, 2018 yılından bu yana yayınlanıyor.

DİZİDE CANLANDIRDIĞI KARAKTER

Ayıköz’ün canlandırdığı Emir, Yıldız’ın (Eda Ece) Bursa’dan çocukluk arkadaşıdır. Birlikte büyümüşlerdir. Yıllar sonra İstanbul’da bir süreliğine gelerek Zeynep ve Yıldız’la arkadaşlıklarına kaldıkları yerden devam ederler. Zamanla İstanbul’a kalıcı olarak yerleşen Emir, adeta Yıldız’ın yaveri konumuna gelir. Dürüst iyi niyetli ve arkadaş canlısıdır. Arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. Yıldız’a büyük destekçidir ve hep yanındadır.

SERKAN RUTKAY AYIKÖZ KİMDİR?

1991 yılında Denizli’de dünyaya gelen oyuncu, Denizli Anadolu Lisesi ardından üniversite eğitimi için İstanbul’a gitti. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Babası Ergin Ayıköz, Denizli’deki bir halı üretim merkezinde görev yaptı. İlk dizi oyunculuk deneyimini “Hatırla Gönül” adlı dizi ile gerçekleştiren Ayıköz, daha sonra “Hayat Şarkısı” dizisinde, “Woyzeck”, “Blu” ve “Bir Avuç Kül” isimli tiyatro oyunlarında rol aldı. Sinema filmi “Bir Yalnızlık Şarkısı” filminde de oynadı.