21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. MÜZİK-TİYATRO-SİNEMA
  6. /
  7. Tolgay’dan coronavirüsle ilgili “evde kal” çağrısına...

Tolgay’dan coronavirüsle ilgili “evde kal” çağrısına şarkılı destek

Haber Merkezi - 22 Mart 2020 Pazar - 13:17 Tolgay’dan coronavirüsle ilgili “evde kal” çağrısına şarkılı destek

Genç sanatçı Tolgay Yılmaz, coronavirüsün yayılmasına karşı en etkin mücadele olan “evde kal” çağrılarına bestelediği “Önlem Al, Evde Kal” şarkısıyla destek verdi.

A- A+

Türkiye’de de giderek yayılan coronavirüs salgınına karşı vatandaşlara gerekmediği sürece evlerinden dışarıya çıkmamaları uyarıları yapılıyor. Birçok vatandaş kendisini izole ederek evde kalmayı tercih ediyor. Bu yöndeki çabalara 28 yaşındaki şarkıcı Tolgay Yılmaz da, bestelediği “Önlem Al, Evde Kal” şarkısıyla destek verdi. Vatandaşların evde kalmasına destek veren Tolgay’ın şarkısı, sosyal medyada hızla yayıldı.

“VİRÜSE YAKALANAN HASTALARA ŞİFALAR DİLİYORUM”

Ailesi ile evde kalmayı tercih ettiklerini ifade eden Tolgay Yılmaz, “Ben kendimi şarkılarla, müziklerle ifade edebilen bir insanım. Şarkımızda sözler gerçeği yansıtıyor ve umut dolu olduğunu düşünüyorum. Çünkü bir şekilde bugünler elbette geçecek. En az hasarla geçmesi için de önlem almalıyız. Elimizi dezenfekte etmeliyiz. Röportajımızda bile aramızda mesafe var. Bunlar da bir önlemdir. Virüse yakalanan hastalara şifalar diliyorum. Sağlık çalışanlarını ayakta alkışlıyorum. Gerçekten çok teşekkür ediyoruz onlara. Bende bir sağlık çalışanı çocuğuyum, annem hemşire. Kendisi şu anda görevde. Hepsine sonsuz teşekkürler, var olsunlar” dedi.

“ŞARKI İLE DUYGULARIMI, DİLEKLERİMİ SUNDUM”

Bestelediği “Önlem Al, Evde Kal” şarkısını anlatan Tolgay, “Herkes kendi dili döndüğünce etrafını, çevresini uyarırsa bu önlemler, bu tedbirlere karşı virüsü çok hızlı bir sürede yeneceğimizi düşünüyorum. Ben şarkı yaptım, şarkı ile sözlerle, besteyle, müzikle bir şekilde duygularımı, dileklerimi sundum. Sizler de kendiniz diliniz döndüğünce çevrenize önlemleri, tedbirleri anlatın. Lütfen evde kalın” diye konuştu.

DENİZLİ (İHA)