23.10.2020, Cuma
14 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Genco Erkal, “Merhaba” isimli oyunla Denizli’ye geliyor

Haber Merkezi - 13 Ekim 2020 Salı - 10:51 Genco Erkal, “Merhaba” isimli oyunla Denizli’ye geliyor

Tiyatronun usta oyuncusu Genco Erkal’ın hem yönettiği hem oynadığı tek kişilik oyun “Merhaba”, 20 Ekim’de Denizli’de sahnelenecek.

A- A+

Liman Yapım ve Zeytindalı Yapım’ın organize ettiği sanat etkinliğinde, Genco Erkal’ın uyarladığı, yönettiği ve tek başına oynadığı “Merhaba” isimli oyun 20 Ekim Salı günü saat 20.30’da Ziya Tıkıroğlu Açıkhava Tiyatrosu’nda Denizlililer ile buluşacak.

Oyunu izlemek isteyenler biletlerini biletinial.com internet sayfasından veya Analog Plak Kahve Evi, Baykuş Cafe, Collessium Coffee ve La Riva Cafe’den alabilecek.

TİYATRO OYUNUNDA COVİD-19 TEDBİRLERİ SIKI TUTULACAK

Covid-19 tedbirlerinin sıkı tutulacağı tiyatro oyununda oturma düzeni bir koltuk dolu bir koltuk boş olarak şekillinde dizayn olacak. Girişte ateş ölçümü, HES kodu kontrolünün yapılacağı ve maskesiz vatandaşların içeriye alınmayacağı vurgulandı.

MERHABA TİYATRO OYUNUNDA NELER OLACAK?

İlk kez 2018 yılının Eylül ayında New York’ta sergilenen oyun, Genco Erkal’ın “Benim yazarlarım” dediği Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nâzım Hikmet ve William Shakespeare’in yapıtlarından oluşuyor.

Müzikli bir gösteri olan Merhaba’da Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin ve Selim Atakan’ın besteleri, piyano ve basklarnet eşliğinde seslendirilecek.