Sinema ve dizi oyuncusu Settar Tanrıöğen, beyin kanaması geçirdi – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. MÜZİK-TİYATRO-SİNEMA
  6. /
  7. Sinema ve dizi oyuncusu Settar Tanrıöğen,...

Sinema ve dizi oyuncusu Settar Tanrıöğen, beyin kanaması geçirdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Ocak 2024 Cumartesi - 21:22Güncelleme: 1 Şubat 2024 Perşembe - 14:29
Sinema ve dizi oyuncusu Settar Tanrıöğen, beyin kanaması geçirdi

Denizlili sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu 62 yaşındaki Settar Tanrıöğen beyin kanaması geçirdi. Sevilen televizyon dizisi Kızılcık Şerbeti’nde Abdullah Bey (Ünal) rolünde başarılı bir performans ortaya koyan usta oyuncunun beyin ameliyatına alındığı ve tıbbi operasyonun başarılı geçtiği bildirildi.

• TIKLAYIN | Kızılcık Şerbeti’nin Denizlili oyuncusu Settar Tanrıöğen ikinci kez ameliyat edildi

Kızılcık Şerbeti isim televizyon dizisinde Abdullah Bey karakterini canlandıran Settar Tanrıöğen’in beyin kanaması geçirdiğini dizideki rol arkadaşı Ebru Destan, “Settar Abim beyin kanaması geçirdi. Ameliyatı güzel geçmiş. Bir an önce sağlığına kavuşmasını dilerim” paylaşımıyla duyurdu.

HASTANENİN AÇIKLAMASI

Sanatçı Settar Tanrıöğen’in yoğun bakım servisinde devam eden tedavi süreci ile ilgili Acıbadem Ataşehir Hastanesi Başhekimi Dr. Engin Çakmakçı da şu bilgileri verdi:

“Hasta Settar Tannöğer birkaç gündür üst solunum yolu enfeksiyonu şikayetlerinin yani sıra hareketlerde ve konuşmada yavaşlama ve ara sıra kısa süreli bilinç bulanıklığı ile 26 Ocak 2024 Cuma günü saat 20:45’de Acıbadem Taksim Hastanemize başvurmuştur.

Yapılan muayene ve tetkikleri sonucunda beyin damarlarından birinde anevrizma (anterior komunikan arter anevrizması) kanaması saptanmıştır.

Bu tanı üzerine Acıbadem Ataşehir Hastanemize sevk edilen hastamız, Prof. Dr. Hatem Hakan Selçuk liderliğindeki Girişimsel Nöro-Radyoloji ekibi ve anestezi uzmanı Doç. Dr. Nurcan Kızılcık tarafından işleme alınmış ve kana-maya yol açan anevrizma başarılı bir şekilde kapatılmıştır.

Hastamız işlem sonrasında tekrar yoğun bakıma alınmıştır. Sanatçı Settar Tannöğen’in hastanemize gelişinde olduğu gibi bilinci açık bir halde yoğun bakım servisimizde izlenmeye devam edilmektedir.”

SETTAR TANRIÖĞEN KİMDİR?

Settar Tanrıöğen 1962 Denizli doğumlu olup, Bozkurt ilçesinin Tutluca Mahallesi’ndendir. Hacettepe Arkeoloji ve Sanat Bölümü mezunu olan Tanrıöğen, sanat dünyasına adımını tiyatroyla attı. Bir Demet Tiyatro, Bir Kış Öyküsü, Yedi Kocalı Hürmüz isimli oyunlarda rol aldı.

Türk sinemasının en önemli yapıtları arasında gösterilen Eşkıya’da “Kız Naci” rolü ile sinemaseverlerin karşısına çıktı. Vavien, Nergis Hanım, Yağmur-Kıyamet Çiçeği, Çoğunluk, Takva, Kutsal Damacana, Gölgeler ve Suretler, Hayalet Dayı, rol aldığı bazı sinema filmleri.

Çiçek Taksi, İkinci Bahar, Güneş Yanıkları, Alacakaranlık, Ödünç Hayat, Kuzgun gibi televizyon dizilerinde oynadı. Halen devam eden ve ilgiyle izlenen Kızılcık Şerbeti isimli dizide Abdullah Bey (Ünal) karakterini canlandırıyor.

22. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde “Gölgeler ve Suretler” ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, 42. ve 43. SİYAD Ödülleri’nde “Vavien” ve “Çoğunluk” filmleri ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Performansı ödüllerini kazandı. Altın Koza Film Festivali’nde “Yağmur-Kıyamet Çiçeği” filmiyle Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.