Denizlili sanatçı Settar Tanrıöğen yeniden ameliyat edildi – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. MÜZİK-TİYATRO-SİNEMA
  6. /
  7. Denizlili sanatçı Settar Tanrıöğen yeniden ameliyat...

Denizlili sanatçı Settar Tanrıöğen yeniden ameliyat edildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Mart 2024 Perşembe - 08:01Güncelleme: 7 Mart 2024 Perşembe - 09:30
Denizlili sanatçı Settar Tanrıöğen yeniden ameliyat edildi

Denizlili ünlü tiyatro, dizi ve sinema sanatçısı Settar Tanrıöğen, taburcu olması beklenirken yeniden ameliyata alındı.

Son dönemin en fazla izlenen televizyon dizilerinden olan Kızılcık Şerbeti’nde “Abdullah” karakterini canlandıran 62 yaşındaki Satter Tanrıöğen’den üzücü haber geldi. Tedavisinin tamamlanıp taburcu edilmesi beklenen ünlü oyuncu, rahatsızlığıyla ilgili problemin devam etmesi üzerine üçüncü kez ameliyat edildi.

Settar Tanrıöğen, 26 Ocak’ta beyin kanaması geçirmiş, kaldırıldığı hastanede iki kez ameliyat edilmişti.

SETTAR TANRIÖĞEN KİMDİR?

Settar Tanrıöğen 1962 Denizli doğumlu olup, Bozkurt ilçesinin Tutluca Mahallesi’ndendir. Hacettepe Arkeoloji ve Sanat Bölümü mezunu olan Tanrıöğen, sanat dünyasına adımını tiyatroyla attı. Bir Demet Tiyatro, Bir Kış Öyküsü, Yedi Kocalı Hürmüz isimli oyunlarda rol aldı.

Türk sinemasının en önemli yapıtları arasında gösterilen Eşkıya’da “Kız Naci” rolü ile sinemaseverlerin karşısına çıktı. Vavien, Nergis Hanım, Yağmur-Kıyamet Çiçeği, Çoğunluk, Takva, Kutsal Damacana, Gölgeler ve Suretler, Hayalet Dayı, rol aldığı bazı sinema filmleri.

Çiçek Taksi, İkinci Bahar, Güneş Yanıkları, Alacakaranlık, Ödünç Hayat, Kuzgun gibi televizyon dizilerinde oynadı. Halen devam eden ve ilgiyle izlenen Kızılcık Şerbeti isimli dizide Abdullah Bey (Ünal) karakterini canlandırıyor.

22. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde "Gölgeler ve Suretler" ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, 42. ve 43. SİYAD Ödülleri'nde "Vavien" ve "Çoğunluk" filmleri ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Performansı ödüllerini kazandı. Altın Koza Film Festivali'nde "Yağmur-Kıyamet Çiçeği" filmiyle Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.