02.10.2022, Pazar
21 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. MÜZİK-TİYATRO-SİNEMA
  6. /
  7. Denizlili gençlerin grubu Vera’dan yeni single:...

Denizlili gençlerin grubu Vera’dan yeni single: Sıradan Yaralar

Engin ÜNAL / D20HABER - 10 Eylül 2022 Cumartesi - 17:18 Denizlili gençlerin grubu Vera’dan yeni single: Sıradan Yaralar

Denizlili gençlerin grubu Vera, beş şarkılık serginin son single’ı “Sıradan Yaralar” ile müzik dünyasında bir kez daha ses getirdi. Dijital platformun farklı mecralarında yayınlanan şarkıyı yüz binler beğeniyle dinledi.

A- A+

Müzikle okul yıllarında tanıştılar. Eğitimleriyle birlikte tutkunu oldukları müzik çalışmalarını da sürdürdüler. Kurdukları grup Vera ile de “Mutluluk Reklamı”, “Saklanır Nisan” ve “Sokaklar” gibi şarkıları müzikseverler ile buluşturdular. “Deniz Kabukları” ve “Sonsuza Kadar” ile Türkçe rock listelerinde ilk sıraya yükseldiler.

Kim mi onlar? Hemen aktaralım: Grubun vokalisti Arel Koray Nalbant; Aysun-Ali Nalbant çiftinin, grubun davulcusu Canberk Kandemir; Nihal-Halil Kandemir çiftinin, bas gitarist Dünyacan Yılmaz; Figen Yavaş-Cankut Yılmaz’ın, grubun elektrik gitardaki ismi Mustafa Şarbak; Gürsel-Yahya Şarbak’ın oğulları.

BEŞ ŞARKILIK SERİ

Birbirinden hiç ayrılmadan müzik yolculuklarını sürdüren Denizlili gençlerin grubu Vera, beş şarkılık serinin son parçası “Sıradan Yaralar”ı da 2 Eylül’den itibaren müzikseverlerin beğenisine sundu. Seriye son noktayı koyan şarkı, hikayenin başlangıcına dönüp sözü bu kez kalana değil, gidene bırakıyor.

Haberin DevamıReklam

VERA’YI KÖKLERİNE DÖNDÜRDÜ

Vera’nın köklerine dönerek, rock davulları ve elektrik gitarları yeniden ön plana aldığı Sıradan Yaralar’ın kayıtları grubun ev stüdyosunda tamamlandı. Prodüktörlüğünü Arel Koray Nalbant’ın üstlendiği, mastering’i Güven Ersoysal (Babajim Studios) tarafından yapılan parçanın geri vokallerinde ise alternatif müziğin başarılı temsilcilerinden Simge Pınar var.

Şarkının klibi de single ile eş zamanlı yayınlandı. Serinin ilk iki klibinde rol alan Buket Gülbeyaz ve Beril Acar, serinin finalinde de karşımıza çıkıyor. Çekimler, İstanbul ve İngiltere’nin başkenti Londra’da yapıldı. Klibin yönetmenliğini de oyuncu ve senarist Aksel Bonfil yaptı.