10.08.2022, Çarşamba
23 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. MÜZİK-TİYATRO-SİNEMA
  6. /
  7. Denizli’deki sinema salonlarında 6’sı yerli 9...

Denizli’deki sinema salonlarında 6’sı yerli 9 film vizyonda

Haber Merkezi - 28 Ocak 2022 Cuma - 10:32 Denizli’deki sinema salonlarında 6’sı yerli 9 film vizyonda

Denizli’deki sinema salonlarında 6’sı yerli 9 film vizyona girdi. Yapımcılar, çocukları da unutmadı. Gösterime sunulan filmlerden ikisi onlar için.

A- A+

Bu hafta sinema izleyicileri “Yıldızlar da Kayar”, “Anka”, “Hadi Be!”, “Gelin”, “İlk Temas”, “Drive My Car”, “Kaos Yürüyüşü”, “Ayı Kardeşler: Macera Parkı” ve “Kaptan Pengu ve Arkadaşları 2” isimli filmleri izleyebilecek. Bu filmlerle ilgili kısa bilgiler şöyle:

“YILDIZLAR DA KAYAR”

Yönetmen koltuğuna Günay Günaydın’ın oturduğu “Yıldızlar da Kayar” adlı film, komediseverleri sinema salonlarına davet ediyor.

Cem Kılıç, Ceyda Olguner, Cezmi Baskın, Hakan Burak Bozdoğan ve Müge Coşkun’un rol aldığı yapım, altı ay bir köyde yaşamak zorunda kalan popstarın, başından geçenleri konu ediyor.

Enis Özkan ile Murat Çiçek’in yapımcısı olduğu filmin çekimleri İstanbul ile Çorum Osmancık İnal Köyü’nde gerçekleştirildi.

“ANKA”

“Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” adlı dizinin fenomen karakteri İlyas Çakırbeyli’ye hayat veren oyuncu Ozan Akbaba’nın senaryosunu yazdığı “Anka”, çocukluğunda ailesini bir kaza sonucu kaybeden Murat’ın, yıllar içinde bir yandan bu travmasıyla mücadele ederken bir yandan araba yarışlarında ismini duyurmasını anlatıyor.

Yapımcılığını Müşvik Guluzade’nin üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda “Filinta” ve “Halka” dizilerinin yönetmeni Süleyman Mert Özdemir oturuyor.

Filmde, Ozan Akbaba, Serdar Orçin, Atilla Şendil, Engin Hepileri, Deniz Işın ve Uğur Uzunel başrolleri paylaştı. Yarış sahnelerinde ise aksiyon yönetmeni Marc Schölermann ile çalışıldı.

“HADİ BE!”

Komedi filmi “Hadi Be!”, arkadaşları Nizo ve Mıstık yüzünden kendisini olmadık işlerin içinde bulan Tevfik’in hikayesini anlatıyor.

Başrollerini Burçin Bildik, Ferdi Sancar, Orhan Uslu ve Günce Mutlu’nun paylaştığı filmde ayrıca Ferdi Akarnur, Mehtap Bayri, Özcan Varaylı, Volkan Severcan, Gülsenem Saraç gibi önemli isimler yer alıyor. Denizlili oyuncular Barış Ünsalan ve Can Sinanoğlu da filmde yer alan isimler olarak dikkat çekiyor.

Yönetmenliğini, sinema ve dizi sektörünün önemli ustalarından Oğuz Yalçın’ın yaptığı filmin yapımcılığını ise Denizlili genç oyuncu Barış Ünsalan üstleniyor.

“GELİN”

Ruhani bir varlıkla evli olduğunu iddia eden bir kızla ilgili araştırma yapmaya giden gazetecilerin başına gelenlere odaklanan “Gelin” adlı filmi, Berkay Berkman yönetti.

Haberin DevamıReklam

Korku türündeki filmde, İrem Kök, Necla Kondak, Berkay Berkman ile Alp Taş başrolleri paylaştı.

“İLK TEMAS”

Atilla Barışer’in senaryosunu yazıp, yönetmenliğini üstlendiği “İlk Temas”, gerilim ve bilim-kurgu türünü sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor. Film, bilimsel olmayan şeylere inanmayan bir profesörün, yaşadığı dağ evinde başına gelen bir olay sonrası yaşamının tamamen değişmesini işliyor.

Filmde, Bekir Annıak, Bedirhan Barışer, Maksut Kesici, İrem Akçay ve Mehmet Sait Aydın rol aldı.

“DRİVE MY CAR”

Japonya’nın Oscar adayı olarak 2022 Oscar Ödülleri Kısa Listesi’ne giren “Drive My Car”ın yönetmenliğini Ryusuke Hamaguchi üstlendi.

Film, katıldığı festivallerden “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Senaryo” ve “En İyi Erkek Oyuncu” ödülleri aldı.

Haruki Murakami’nin kısa öyküsünden sinemaya uyarlanan filmin başrollerinde Hidetoshi Nishijima, Toko Miura ve Masaki Okada yer alıyor.

“KAOS YÜRÜYÜŞÜ”

Başrolünde Tom Holland, Daisy Ridley ve Demian Bichir’ın rol aldığı “Kaos Yürüyüşü”, aksiyon ve bilim kurgunun iç içe geçtiği heyecanlı yapımlardan biri olarak izleyici karşısına çıkacak.

Film, Patrick Ness’in “Chaos Walking” roman serisinin 2008’de yayımlanan ilk kitabı “The Knife of Never Letting Go”dan uyarlandı.

Doug Liman’ın yönettiği yapım, kadınların tamamının öldüğü, erkeklerin ise birbirilerinin düşüncelerini gürültü şeklinde duyduğu distopik bir dünyada, Violet adında gizemli bir genç kadının ortaya çıkmasıyla değişen dengeleri ele alıyor.

ANİMASYON YAPIMLARI MİNİK SEYİRCİLERLE BULUŞACAK

Leon Ding’in yönettiği animasyon filmi “Ayı Kardeşler: Macera Parkı”, Briar, Bramble ve Oduncu Vick’in yeni açılan Vahşi Hayat isimli macera parkında yaşadıkları serüvenleri anlatıyor. Filmin seslendirmelerini Sinan Divrik, Arda Kavaklıoğlu, Emin Yaraç ile Talha Sayar üstlendi.

Yerli animasyon filmi “Kaptan Pengu ve Arkadaşları 2” ise Kaptan Pengu önderliğindeki grubun, iklim değişikliği, doğal afetlerin artışı, kuraklık, doğal bitki örtüsündeki kayıplar, okyanus ve denizlerde yaşamı tehdit eden kirlilik sorunuyla ilgilenmesini işliyor.