07.08.2022, Pazar
25 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. MÜZİK-TİYATRO-SİNEMA
  6. /
  7. Denizli’de 7 bin 500 çocuk tiyatroyla...

Denizli’de 7 bin 500 çocuk tiyatroyla buluştu

Haber Merkezi - 25 Nisan 2017 Salı - 10:22 Denizli’de 7 bin 500 çocuk tiyatroyla buluştu

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlediği etkinlik, 4 ilçede 7 bin 500 çocuğu tiyatroyla buluşturdu.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında çocukları tiyatro ile buluşturdu. Beş gün süren program kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Önder Tahmaz’ın yönettiği” Fırtına” isimli oyunu sahneledi.

Edirne Halk Eğitim Tiyatrosu ise, Erdoğan Eğmen’in yazıp yönettiği Çılgın “Mucitler” ve “Bizim Sokağın Çocukları” adlı çocuk oyunlarını gösterime sundu. Kentteki oyunlar Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda sahnelenirken, aynı oyunlar Acıpayam, Sarayköy, Çameli ve Bozkurt’ta da sergilendi. 25 kez sahnelenen oyunları izleyen çocuk sayısı 7 bin 500 olarak açıklandı.

Haberin DevamıReklam

“ÇOCUKLAR İÇİN NE YAPSAK AZDIR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çocukların mutlu görmenin önemine değinerek, “Çocuklar için ne yapsak azdır. Onların gözlerindeki o mutluluğu görmek her şeye değer. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için her türlü fedakarlığı yapmaya devam edeceğiz. Çünkü yarınımız bugünümüzden daha güzel olsun istiyoruz” dedi.