Uluslararası Tiyatro Festivali’ne katılım başvuruları başladı – D20Haber
12.07.2024, Cuma
23 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. MÜZİK-TİYATRO-SİNEMA
  6. /
  7. Uluslararası Tiyatro Festivali’ne katılım başvuruları başladı

Uluslararası Tiyatro Festivali’ne katılım başvuruları başladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Haziran 2024 Pazartesi - 14:18Güncelleme: 24 Haziran 2024 Pazartesi - 14:18
Uluslararası Tiyatro Festivali’ne katılım başvuruları başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 36’ncısını düzenleyeceği Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahne almak isteyen amatör tiyatro grupları için başvuru süreci başladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi 36. Uluslararası Tiyatro Festivali’ne katılmak isteyen tiyatro grupları için başvuru süreci başladı.

İlki 1984 yılında düzenlenen Uluslararası Tiyatrolar Festivali, bu yıl 23-29 Eylül tarihleri arasında “perde” diyecek. Festivale katılmak isteyen amatör tiyatro grupları, Denizli Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesiwww.denizli.bel.tr adresi üzerinden 12 Temmuz tarihine kadar başvuru yapabilecek.

Başvuruların ardından festivale katılacak tiyatro grupları, seçici kurul tarafından yapılacak değerlendirmeyle belirlenecek.

Geçen yıl düzenlenen festivale 5’i yurt dışından olmak üzere toplamda 17 tiyatro grubu katılmış ve toplamda 20 oyunu sahnelenmişti.

Haberin DevamıReklam
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, festivalle ilgili açıklamasında, Denizli’nin sanat şehri olması için yol çıktıklarını belirtti.

Kültür ve sanat ile anılan bir şehir için gayret ettiklerini vurgulayan Çavuşoğlu, “Denizli’mizin sokaklarını, meydanlarını, caddelerini ve tüm sahnelerini sanatla, kültürle buluşturmayı sürdüreceğiz. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyemizin uzun yıllardır düzenlediği Uluslararası Tiyatro Festivali’nin de şehrimizin kültür ve sanat hayatına olumlu katkılar sunacağına inanıyorum. Tüm amatör tiyatro gruplarını şehrimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.