9 yeni film vizyona girdi – D20Haber
23.06.2024, Pazar
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu

9 yeni film vizyona girdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Nisan 2023 Cuma - 09:49Güncelleme: 14 Nisan 2023 Cuma - 09:50
9 yeni film vizyona girdi

Denizli’deki sinema salonlarında altısı yerli 9 film vizyona girdi. Nicolas Cage, Awkwafina ve Nicholas Hoult'un başrollerini paylaştığı "Renfield", korku ve komedi karışımı bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyacak.

Sinemaseverler bu hafta “Hava Muhalefeti”, “Hadi Hayırlısı: Istakoz’un Haritası”, “Adalet”, “Ela ile Hilmi ve Ali”, “Mannu Çanakkale’de”, “Süper Mario Kardeşler Filmi”, “Umay” ve “Astroscope: Bir Konser Filmi” isimli filmleri izleyebilecekler. Filmlerle ilgili kısa bilgiler şöyle:

“REINFIELD”

Nicolas Cage, Awkwafina ve Nicholas Hoult’un başrollerini paylaştığı “Renfield”, korku ve komedi karışımı bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyacak.

Chris McKay’in yönetmenliğini üstlendiği film, efendisinden eziyet görse de yıllar boyunca ona hizmet etmek zorunda kalan Dracula’nın yardımcısı Renfield’ın, Karanlıklar Prensi’nden bağımsız bir hayat arayışını konu ediniyor.

“HAVA MUHALEFETİ”

Ali Sunal, Doğa Rutkay ve Ege Kökenli’nin başrollerinde oynadığı “Hava Muhalefeti”, yerli komedi meraklılarını sinema salonlarına çekmeyi amaçlıyor.

Murat Kepez’in yönettiği film, Bodrum’a gitmek üzere sevgilisi ile uçağa binen bir milletvekili adayının, hafta sonu tatilinin eğlenceli bir yolculuğa dönüşmesini anlatıyor.

“HADİ HAYIRLISI: ISTAKOZ’UN HARİTASI”

Şiar Zaim’in yönetmenliğini üstlendiği “Hadi Hayırlısı: Istakoz’un Haritası”nda Cengiz Küçükayvaz, Hakan Bilgin, Bülent Çolak, Turgay Tanülkü, Çetin Altay, Onur Şan ve Serap Çetintürk rol aldı.

Senaryosunu Davut Bekri ile Cengiz Küçükayvaz’ın kaleme aldığı komedi filmi, mafyanın ele geçirmek için uğraş verdiği bir define haritasına denk gelen bir grup insanın, defineyi bulma çabasını konu alıyor.

“ADALET”

Haberin DevamıReklam
Özgür Bakar yönettiği “Adalet” filminde Çağan Atakan Arslan, Ufuk Özkan ve Eslem Akar rol aldı.

Film, sınır ötesi bir operasyonda kardeşi gibi gördüğü arkadaşını şehit veren bir askerin, yaşadığı travma sebebiyle hizmet ettiği özel harekat biriminden ayrılarak gözlerden uzak bir hayatı tercih etmesi sonrası giriştiği hayat mücadelesini işliyor.

“ELA İLE HİLMİ VE ALİ”

Yönetmen koltuğuna Ziya Demirel’in oturduğu “Ela ile Hilmi ve Ali” filminde, başrolleri Ece Yüksel, Serkan Keskin ve Denizhan Akbaba paylaştı. Film, bir öğretmen ve iki öğrencisinin hikayesini ele alıyor.

“MANNU ÇANAKKALE’DE”

Şenol Kılıç’ın yönetmenliğini üstlendiği animasyon film “Mannu Çanakkale’de”, kendisini Avustralya’dan Çanakkale’ye uzanan bir serüvenin içerisinde bulan Koala Mannu’nun macerasını beyaz perdeye taşıyor.

“SÜPER MARİO KARDEŞLER FİLMİ”

Aaron Horvath ve Michael Jelenic’in yönettiği, video oyun serisinden uyarlanan animasyon film “Süper Mario Kardeşler Filmi”, Mario’nun Prenses Peach ile güçlerini birleştirip beklenmedik bir kahramanlığa soyunmasını konu ediniyor.

“UMAY”

Haftanın yerli korku filmi “Umay”, bir YouTuber’ın 1850’li yıllarda yaşanmış bir olayı gün yüzüne çıkarmak için giriştiği mücadele ve yaşadığı olayları aktarıyor.

“ASTROSCOPE: BİR KONSER FİLMİ”

Müzikal türündeki belgesel film “Astroscope: Bir Konser Filmi”, Güney Koreli K-Pop grubu Astro’nun özel konserini beyaz perdede seyirciyle buluşturacak.