Bu hafta beyaz perdeden 5 film yansıyacak – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu

Bu hafta beyaz perdeden 5 film yansıyacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Kasım 2023 Cumartesi - 09:07Güncelleme: 11 Kasım 2023 Cumartesi - 09:07
Bu hafta beyaz perdeden 5 film yansıyacak

Denizli’deki sinema salonlarında bu hafta komediden dramaya, animasyondan aksiyona üçü yerli, 5 film izleyiciyle buluştu.

Sinemaseverler bu hafta vizyona giren “Vatikan’ın Şifresi: Bir Temel Macerası”, “Seni Görüyorum”, “Aslan Hürkuş 3: Anka Adası”, “The Marvels” ve “Troller Hep Beraber” isimli filmleri izleyebilecek.

Gösterime çıkan filmler ile ilgili kısa bilgiler şöyle:

“VATİKAN’IN ŞİFRESİ: BİR TEMEL MACERASI”

Haftanın yerli komedi filmlerinden “Vatikan’ın Şifresi: Bir Temel Macerası”, sevdiği kıza kavuşabilmek için arkadaşlarıyla imkansız olduğu düşünülen bir görevi gerçekleştirmeye çalışan Temel’in hikayesini konu ediniyor

Okan Ege Ergüven’in yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Reşat Hacıahmetoğlu, Edanur Hancı, Ömür Arpacı, Osman Kot, Tuna Orhan ve Salih Kalyon yer alıyor.

“SENİ GÖRÜYORUM”

Haberin DevamıReklam
Dram türündeki “Seni Görüyorum” filmi, doğup büyüdükleri şehirden İstanbul’a gelerek, kendilerine farklı hayatlar kuran üç kardeşin hikayesini anlatıyor.

Ender Mıhlar’ın yönetmen koltuğuna oturduğu yapımda, Feyyaz Duman, Melis Birkan ve Hakan Salınmış oynuyor.

HAFTANIN ANİMASYONLARI

Çocukları ve animasyon tutkunlarını sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen TRT ortak yapımı “Aslan Hürkuş 3: Anka Adası”, Hürkuş ve arkadaşlarının yeryüzüne düşen bir gök taşının yaydığı manyetik alanla birlikte canlanan dronlara karşı mücadelesini ele alıyor.

Nia DaCosta yönetmenliğinde vizyona girecek “The Marvels”, Captain Marvel’ın yeni maceralarını anlatıyor.

Haftanın bir diğer animasyon filmi “Troller Hep Beraber” (Trolls Band Together), iki film boyunca mücadelelere atılan ve sonunda evlenen Poppy ve Branch çiftinin yeni serüvenini işliyor.