Bu hafta yerli ve yabancı 8 film vizyona giriyor – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu

Bu hafta yerli ve yabancı 8 film vizyona giriyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Nisan 2024 Perşembe - 15:20Güncelleme: 4 Nisan 2024 Perşembe - 15:21
Bu hafta yerli ve yabancı 8 film vizyona giriyor

Denizli’deki sinema salonlarında bu hafta gerilimden macera ve aksiyona, komediden animasyona 5’i yerli, 8 film vizyona girecek.

Beyaz perdeden bu hafta "Maymun Adam", "Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk", "İki Gözüm Ahmet-Sürgün", "Mucize Aynalar", "Hep Yek: Aşiret", "Kung Fu Panda 4" ve "Ekip: Sibera -Güneş Fırtınası" isimli filmler yansıyacak.

Vizyona girecek filmler ile ilgili kısa bilgiler şöyle:

"MAYMUN ADAM"

BAFTA ödüllü oyuncu Dev Patel'in ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi "Maymun Adam", bir adamın annesini öldüren ve sistematik olarak yoksulları ve güçsüzleri mağdur etmeye devam eden yozlaşmış liderlere karşı intikam arayışını konu alıyor.

Gerilim ve aksiyon meraklılarının ilgisini çekmeye aday filmin başrollerinde oynayan Dev Patel'e Sharlto Copley, Sobhita Dhulipala, Pitobash, Sikandar Kher, Brahim Chab, Adithi Kalkunte, Vipin Sharma, Joseph J.U. Taylor ve Jino A. Samuel eşlik ediyor.

"GODZİLLA VE KONG: YENİ İMPARATORLUK"

Haftanın bir diğer aksiyon ve macera filmi "Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk", insanlık tarafından yeni keşfedilen mistik yeraltı dünyasının iki devi Kong ve Godzilla'nın, bu kez hem insanlığın hem de kendilerinin varlığını tehdit eden bir tehlikeye karşı birleşmelerini anlatıyor.

Adam Wingard'ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Rebecca Hall, Brian Tyree Henry ve Dan Stevens rol aldı.

"İKİ GÖZÜM AHMET - SÜRGÜN"

Gani Rüzgar Şavata ve Hüsnü Hakan Gürtop'un yönettiği "İki Gözüm Ahmet-Sürgün" izleyici ile buluşacak.

Özgür Tüzer'in başrolünde oynadığı film, sanatçı Ahmet Kaya'nın Paris'te geçirdiği sürgün yıllarını konu alıyor.

"MUCİZE AYNALAR"

Tolga Örnek'in filmi "Mucize Aynalar", amatör bilim insanı Şahap Cenabettin'in kendi icadı olan, insanların hayallerini gerçeğe dönüştüren mucize aynaların hikayesini beyaz perdeye taşıyacak.

Komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday yapımın başrollerinde Cengiz Bozkurt, Boran Kuzum, Şebnem Bozoklu, Zerrin Sümer, Eren Demirbaş, İştar Gökseven ve İdil Fırat oynuyor.

"HEP YEK: AŞİRET"

Bilal Kalyoncu'nun yönetmenliğini üstlendiği komedi filmi "Hep Yek: Aşiret", kendini olaylar zinciri içinde bulan iki adamın yaşadıklarını odağına alıyor. Filmde başrolleri İnan Ulaş Torun, Önder Açıkbaş ve Savaş Satış paylaştı.

"KÜFFAR"

Mesut Erbaş ve Hakan Yusufoğulları'nın yönettiği "Küffar" haftanın yerli korku filmi olarak beyaz perdedeki yerini alacak.

HAFTANIN ANİMASYONLARI

Mike Mitchell ve Stephanie Stine yönetmenliğindeki ABD yapımı "Kung Fu Panda 4" ile yerli animasyon film "Ekip: Sibera -Güneş Fırtınası" animasyon sevenleri sinema salonlarına çekmeye aday.