Bu hafta 9 film vizyona girdi – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu

Bu hafta 9 film vizyona girdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Mart 2024 Cuma - 15:25Güncelleme: 29 Mart 2024 Cuma - 15:25
Bu hafta 9 film vizyona girdi

Denizli’deki sinema salonlarında bu hafta 3’ü yerli, 9 film vizyona girdi.

Beyazperdeden bu hafta "Güneşi Söndürmem Gerek", "Hayalet Avcıları: Ürperti", "Lassie: Yepyeni Bir Macera", "Riki Rhino: Kahraman Kanatlar", "İhtiyar Delikanlı", "Winnie the Pooh: Kan ve Bal 2", "Sahipsiz", "Mir'at İblisin Laneti" ve "Cin Günü" isimli filmler yansıyacak.

Vizyona giren filmlerle ilgili kısa bilgiler şöyle:

"GÜNEŞİ SÖNDÜRMEM GEREK"

Hande Türkel'in yönetmenliğini yaptığı, Serra Arıtürk, Samet Kaan Kuyucu ve Gürberk Polat'ın rol aldığı "Güneşi Söndürmem Gerek" izleyiciyle buluşacak.

Senaryosunu Doğukan Cantimur'un kaleme aldığı film, sevgilisini kaybeden Umut’un, hayatına kaldığı yerden devam etmeye çabalarken hiç beklemediği bir gerçekle yüzleşmesini konu alıyor.

"HAYALET AVCILARI: ÜRPERTİ"

Gil Kenan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu, Mckenna Grace, Paul Rudd ve Carrie Coon'un rol aldığı "Hayalet Avcıları: Ürperti", aksiyon ve komedi karışımı bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyacak.

Orijinal Hayalet Avcıları ekibinin de dahil olduğu film, kadim şeytani bir gücün, hapsolduğu yerden kurtulmasıyla yeryüzünü dondurmasını ve Hayalet Avcıları ekibinin bu tehlikeye karşı mücadelesini anlatıyor.

"LASSIE: YEPYENİ BİR MACERA"

Alman yönetmen Hanno Olderdissen'in filmi "Lassie: Yepyeni Bir Macera", iyi para kazanmak için safkan köpekleri çalan bir suç ekibinin peşine düşen bir grup gencin hikayesini işliyor.

"RİKİ RHİNO: KAHRAMAN KANATLAR"

Haftanın animasyonu "Riki Rhino: Kahraman Kanatlar", tsunamiden evlerini kurtarmaya yardımcı olacak sihirli bir tohum bulmak için tropik ormanlarda macera dolu bir yolculuğa çıkan Riki adlı cesur gergedan ile ördek arkadaşı Beni'nin hikayesini ele alıyor.

"İHTİYAR DELİKANLI"

Güney Koreli yönetmen Park Chan-Wook'un 2004 yapımı filmi "İhtiyar Delikanlı" yeniden gösterime girecek.

HAFTANIN GERİLİM VE KORKU FİLMLERİ

Birleşik Krallık yapımı "Winnie the Pooh: Kan ve Bal 2", Avustralya yapımı "Sahipsiz" filmleriyle Cengiz Kaplan'ın "Mir'at İblisin Laneti" ve Ayhan Al'ın "Cin Günü" adlı yapımları, haftanın korku filmleri olarak beyaz perdede yerini alacak.