11.06.2023, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. MÜZİK-TİYATRO-SİNEMA
  6. /
  7. Bu hafta 7 film gösterime girecek

Bu hafta 7 film gösterime girecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Nisan 2023 Perşembe - 16:59Güncelleme: 6 Nisan 2023 Perşembe - 16:59
Bu hafta 7 film gösterime girecek

Denizli’deki sinema salonlarında bu hafta 3’ü yerli, 7 film vizyona girecek. Gösterime çıkacak filmlerden birisi olan "Simülasyon", bir bilim kurgu hikayesini beyaz perdeye taşıyacak.

Sinemaseverler bu hafta “Hayalet Suikastçi”, “Zindanlar ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasında Onur”, “Simülasyon”, “Produkty 24”, “Mitat”, “Gizemli Ada Mençuna” ve “Gasp” isimli filmleri izleyebilecek. Filmlarla ilgili kısa bilgiler şöyle:

“HAYALET SUİKASTÇİ”

Bruce Willis, Andy Allo ve Dominic Purcell’in başrollerini paylaştığı “Hayalet Suikastçi” gerilim ve aksiyon meraklılarını sinema salonlarına çekmeyi amaçlıyor. Jesse Atlas’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin konusu özetle şöyle:

“Valmora liderliğindeki özel bir askeri grup, bir ajanın zihninin başka bir kişinin vücudunda gizli, ölümcül görevler gerçekleştirmesini sağlayan fütürist mikroçip teknolojisini icat eder. Ancak gizli bir görev sırasında bir ajan öldürülünce, sorumluyu adalete teslim etmek için eski seçkin bir asker programa gizlice sızar.”

“ZİNDANLAR VE EJDERHALAR: HIRSIZLAR ARASINDA ONUR”

Fantastik bir macerayı beyaz perdeye taşıyan “Zindanlar ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasında Onur” filminin oyuncu kadrosunda Chris Pine, Michelle Rodriguez, Rege-Jean Page, Justice Smith, Sophia Lillis, Hugh Grant, Chloe Coleman ve Daisy Head yer aldı.

Rol yapma oyunu Dungeons & Dragons’un sinema uyarlaması olan yapım, kayıp bir kalıntının peşine düşen bir grup maceracının hikayesine odaklanıyor.

Senaryosunu Michael Gilio, John Francis Daley ve Jonathan Goldstein’ın kaleme aldığı filmi, John Francis Daley ve Jonathan Goldstein birlikte yönetti.

SİMÜLASYON”

Haberin DevamıReklam
April Mullen’in yönetmen koltuğunda oturduğu “Simülasyon”da Robbie Amell, Jordana Brewster, Sam Worthington ve Simu Liu rol aldı. Bir bilim kurgu hikayesini beyaz perdeye taşıya Kanada yapımı filmin konusu şöyle:

“Kocasını trajik bir kazada kaybeden Faye, eşinin yerini insansı bir yapay zeka olan SIM ile doldurur. Ancak SIM ve onun gibi zeki programlar insanlara karşı başkaldırıp özgürlüğünü elde etmeyi planlamaktadır. SIM’leri ve onların ölümcül planlarını durdurmak üzere Ajan Kessler görevi devralır.”

“PRODUKTY 24”

Michael Borodin’in yönetmenliğini üstlendiği “Produkty 24”, Rusya’da yasadışı göçmen olarak çalışan Muhabbet’in yaşadığı zulme karşı verdiği mücadeleyi işliyor.

Türkiye, Almanya ve Rusya ortak yapımı filmin başrollerinde Zukhara Sanzysbay, Lyudmila Vasilieva ve Tolibjon Suleymanov oynuyor.

“MİTAT”

Kadir Doğulu, Sinan Albayrak ve Dilek Serbest’in rol aldığı Süleyman Arda Eminçe’nin yönettiği “Mitat”, sıradan bir hayatı olan Mitat Karaman’ın, bir gece zil çalınca uyanıp apartman kapısını açmasıyla değişen hayatını anlatıyor.

“GİZEMLİ ADA MENÇUNA”

Bora Onur’un yönettiği, Şahin Irmak, Masal Günay ve Öykü Günay’ın oynadığı “Gizemli Ada Mençuna”, bir video oyununun gerçek hayata uyarlanması ve bunu deneyimlemek üzere 10 çocuğun bir adaya davet edilmesi sonrası gelişenler olayları işliyor.

“GASP”

Mohsen Rabiei’nin yönettiği yerli korku filmi “Gasp”ın oyuncu kadrosunda Nergis Odzak, Sercan Boztepe ve Beyzanur Önispir rol aldı.