6 film vizyona giriyor – D20Haber
21.02.2024, Çarşamba
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

6 film vizyona giriyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Aralık 2023 Perşembe - 14:55Güncelleme: 7 Aralık 2023 Perşembe - 14:55
6 film vizyona giriyor

Denizli’deki sinema salonlarında bu hafta komediden drama, animasyondan korkuya, ikisi yerli, 6 film vizyona girecek.

Sinemaseverler bu hafta taşıyan “Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı”, “Jeanne du Barry”, “Başka Bir Hayatta”, “Sessiz Gece”, “Viyana Operası Sahne Arkası” ve “Haile 2: Var mı, Yok mu?!” isimli filmleri izleyebilecek.

Filmlerle ilgili kısa bilgiler şöyle:

“MURAT GÖĞEBAKAN: KALBİM YARALI”

Ünlü müzisyen Murat Göğebakan’ın zorluklarla dolu hayat hikayesini beyaz perdeye taşıyan “Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı” filminde Burak Sevinç, Hande Soral, Tuvana Türkay, Feride Çetin, Necmi Yapıcı, Merve Kansu ve Levent Tülek rol aldı.

Ali Ayyıldız’ın yönetmenliğinde çekilen filmin senaryosunu Sezgin Irmak ile Lütfi Albayrak kaleme aldı.

Filmde; zorlu koşullarda süren hayatında, yokluktan başlayıp şöhret basamaklarını adım adım çıkan Murat Göğebakan’ın, bir yandan sağlık sorunlarıyla mücadele ederken diğer yandan kendisine yapılan haksızlıklarla yüzleşmesi işleniyor.

“JEANNE DU BARRY”

Fransız oyuncu, senarist ve yapımcı Maiwenn’in yönetmenliğini yapıp başrolünü Johnny Depp ile paylaştığı “Jeanne du Barry”; sınıf atlamaya çalışan işçi sınıfından Jeanne Vaubernier’in, Kral 15. Louis ile tanıştıktan sonra değişen hayatını konu ediniyor.

Haberin DevamıReklam
Dram türündeki filmde Fransız sinemasından Benjamin Lavernhe, Melvil Poupaud, Robin Renucci, Pierre Richard, Marianne Basler ve Pascal Greggory de rol aldı.

“BAŞKA BİR HAYATTA”

ABD ve Güney Kore ortak yapımı “Başka Bir Hayatta”, hayatları farklı yönlere giden iki yakın çocukluk arkadaşının, yıllar sonra yeniden bir araya gelmelerini ele alıyor.

Celine Song’un yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Greta Lee, Teo Yoo ve John Magaro oynadı.

“SESSİZ GECE”

John Woo’nun yönetmenliğini üstlendiği “Sessiz Gece” aksiyon meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Joel Kinnaman, Catalina Sandino Moreno ve Kid Cudi’nin başrollerini paylaştığı film, yas tutan bir babanın noel zamanı acımasız bir çeteden intikam almaya karar vermesini anlatıyor.

“VİYANA OPERASI SAHNE ARKASI”

Stephanus Domanig’in yönettiği belgesel film “Viyana Operası Sahne Arkası” izleyiciyi dünyaca ünlü Viyana Devlet Operası’nın büyülü olaylarının perde arkasına götürmeyi amaçlıyor.

“HAİLE 2: VAR MI, YOK MU?!”

Alper Mestçi’nin çektiği “Haile 2: Var mı, Yok mu?!” haftanın yerli korku filmi olarak beyaz perdede yerini alacak.