27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. MÜZİK-TİYATRO-SİNEMA
  6. /
  7. Denizli 6. Uluslararası Aşıklar Bayramı sona...

Denizli 6. Uluslararası Aşıklar Bayramı sona erdi

Haber Merkezi - 7 Nisan 2017 Cuma - 12:01 Denizli 6. Uluslararası Aşıklar Bayramı sona erdi

Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Denizli 6. Uluslararası Aşıklar Bayramı’nın finali 5’i Türk dünyasından olmak üzere kente gelen 27 aşığın katılımıyla yapıldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen ve 2 gün süren Uluslararası Aşıklar Bayramı, final programıyla tamamlandı. 5’i Türk dünyasından olmak üzere Denizli’ye gelen 27 aşığın katıldığı final gecesi, Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Geceye, Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yurt içinden 22, Türk dünyasından 5 olmak üzere geceye katılan 27 halk ozanı atışma, koçaklama, doğmaca şiir, doğmaca türkü, sözlü ve sazlı güzelleme ve taşlama dallarından örnekler sundu. Aşıkların lebdeğmez adı verilen kürdanla atışma yapmaları büyük beğeni aldı.

Haberin DevamıReklam

DENİZLİ’DE KÜLTÜR RÜZGARI ESTİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, programa katılan tüm aşıklara teşekkür ederek, “Aşıklarımız, ozanlarımız ilimizde iki gündür kültür rüzgarı estirdiler. Biz istiyoruz ki tarihimizden gelen bu güzellikleri, kültürel mirasımızı yeni nesillerle buluşturalım. Asıl önemli olan yeni nesillerle bu güzelliklerle tanıştırabilmek; onlara bayrak, vatan, millet sevgisini aşılamaktır” dedi.