27.03.2023, Pazartesi
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu

Bu hafta 7 film vizyona girecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 2 Şubat 2023 Perşembe - 17:22Güncelleme: 2 Şubat 2023 Perşembe - 17:24
Bu hafta 7 film vizyona girecek

Denizli’deki sinema salonlarında bu hafta 2’si yerli, 7 film vizyona girecek.

Sinemaseverler, bu hafta “Prestij Meselesi”, “The Banshees of Inisherin”, “Cennetten Gelen Çocuk”, “BTS: Yet to Come in Cinemas”, “Kulübeye Tıklat”, “Musallat 3” ve “Mumyalar” isimli filmleri izleyebilecek. Filmlerle ilgili kısa bilgiler şöyle:

“PRESTİJ MESELESİ”

Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi “Prestij Meselesi” izleyiciyle buluşacak. Film, 1990’lı yıllarda müzik dünyasına birçok önemli ismi kazandıran Prestij Müzik ile yolları kesişen Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz ve Haluk Levent’in, müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu ile çıktıkları yolculukta yıldızlığa uzanan sürecini anlatıyor.

Mahsun Kırmızıgül’ün yönetip senaryosunu yazdığı filmde, Engin Hepileri, Eser Yenenler, Aslıhan Güner, Biran Damla Yılmaz, Şebnem Bozoklu, Melisa Döngel, Mahmut Kırmızıgül, Ali Sürmeli, Erdal Özyağcılar, Erkan Petekkaya, Levent Sülün, Melek Baykal ve Meral Çetinkaya’nın rol alıyor.

“THE BANSHEES OF INİSHERİN”

“The Banshees of Inisherin”, kült film “In Bruges”un ardından yönetmen Martin McDonagh ile Colin Farrell ve Brendan Gleeson’ı yeniden bir araya getirdi.

İrlanda’nın küçük bir sahil kasabası olan Inisherin’de 1920’lerde geçen film, Colm’un ömürlük dostu Padraic ile arkadaşlığını bir anda bitirmesinin, kasaba halkı üzerindeki etkisini acı bir mizahla ele alıyor.

Başrollerini Colin Farrell ve Brendan Gleeson’un paylaştığı filmde Kerry Condo, Barry Keoghan, Pat Shortt, Gary Lydon ve Sheila Flitton rol aldı.

Haberin DevamıReklam

“CENNETTEN GELEN ÇOCUK”

Tarik Saleh’in yönetmenliğini üstlendiği, Tawfeek Barhom, Fares Fares ve Mohammad Bakri’nin oynadığı “Cennetten Gelen Çocuk”, Mısır’da El Ezher üniversitesine öğrenci olarak kabul edilen bir balıkçının oğlunu işliyor.

“BTS: YET TO COME İN CİNEMAS”

Güney Koreli yönetmen Oh Yoon-Dong’un müzikal filmi “BTS: Yet to Come in Cinemas”, ünlü müzik grubu BTS’nin Busan konserini özel görüntülerle beyaz perdeye taşıyacak.

“KULÜBEYE TIKLAT”

Night Shyamalan imzalı “Kulübeye Tıklat”, New Hampshire kırsalında izole bir kulübede tatil yapan Eric ve Andrew çiftiyle evlatlık kızları Wen’in, dört yabancının bir anda kapılarında bitmesi sonrası gelişen olayları odağına alıyor.

Dave Bautista, Jonathan Groff, Rupert Grint, Ben Aldridge ve Nikki Amuka-Bird’in oynadığı film, gerilim meraklılarını sinema solanlarına çekmeyi amaçlıyor.

“MUSALLAT 3”

Kurtuluş Şakirağaoğlu, Pelinsu Çileli ile İbrahim Aslan’ın rol aldığı; Özgür Bakar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Musallat 3”, yerli korku meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

“MUMYALAR”

Haftanın animasyonu “Mumyalar”, üç mumyanın kendilerini bugünün Londra’sında bulması ve hırslı arkeolog Lord Carnaby tarafından çalınan Kraliyet Ailesi’ne ait eski bir yüzüğü aramak üzere bir yolculuğa çıkmalarını anlatıyor.