29.06.2022, Çarşamba
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu

9. Tiyatro Festivali başladı

Haber Merkezi - 10 Nisan 2017 Pazartesi - 17:27 9. Tiyatro Festivali başladı

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) 9. Tiyatro Festivali kortej yürüyüşü ile başladı. 15 Nisan’a kadar devam edecek festivalde, 9 ayrı oyun için “perde” denilecek. Ayrıca söyleşi ve eğitimi etkinlikleri de festival programında yer alıyor.

A- A+

PAÜ Tiyatro Topluluğu’nun bu yıl dokuzuncusunu düzenlediği Tiyatro Festivali yapılan kortej yürüyüşü ile başladı. PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi önünde, oyun kostümleriyle bir araya gelen tiyatrocular, kampüs içinde şarkılar söyleyerek, Gölbahçe’ye doğru yürüdü. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve festivale söyleşi için gelen ünlü tiyatro sanatçısı Sinan Bengier de korteje eşlik etti. Kortej sonunda ise açık anfide Aşuk ile Maşuk dans gösterisi sergilendi.

10 – 15 Nisan tarihleri arasında yapılacak festivalde, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek üniversite ekipleri oyunlarını sergileyecek. Festivalde sahnelenecek tiyatro oyunlarının dışında söyleşiler, tiyatro üzerine eğitimler ve atölye çalışmaları da gerçekleşecek. Festivale söyleşi için konuk olarak katılacak olan ünlü tiyatro sanatçısı Sinan Bengier, tiyatro alnındaki birikimlerini paylaşmak üzere üniversite öğrencileri ve tiyatroseverlerle 11 Nisan Salı günü saat 13.00’de PAÜ Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde buluşacak.

Haberin DevamıReklam

‘Tiyatro Tarihi ve Tiyatro Analizi’ konulu eğitim PAÜ Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğr. Gör. Ali Güven ile saat 12.00’de Eğitim Fakültesi Dr. Engin Aksel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Festivalde konuk üniversiteler olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi, Kemerburgaz Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi Tiyatro Toplulukları yer alacak.

15 Nisan Cumartesi Saat 20.00’de PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Tabib-ül Curcuna ekibinin sergileyeceği Scapin’in Dolapları oyunu ile festivalin kapanışı gerçekleşecek. Festival süresince tüm oyunlar ücretsiz olacak.