29.07.2021, Perşembe
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  6. /
  7. Salda Gölü’nde bayram tatili yoğunluğu

Salda Gölü’nde bayram tatili yoğunluğu

Haber Merkezi - 20 Temmuz 2021 Salı - 11:13 Salda Gölü’nde bayram tatili yoğunluğu

Denizli'nin komşusu Burdur’un Yeşilova ilçesindeki “Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen Salda Gölü’ne Kurban Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistler akın etti.

A- A+

Turkuaz rengindeki suyu ve beyaz kumsalıyla görenlerin hayran kaldığı Salda Gölü’nde ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor. Salda Gölü, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ve turlar aracılığı ile Rusya’dan gelen ziyaretçilerini ağırlıyor. Doğa harikası gölün “beyaz adalar” kısmına yasak olduğu için giremeyen vatandaşlar, Tabiat parkı kısmında serinleme fırsatı buluyor.

NASA’nın Mars’taki Jezero Krateri ile benzer mineral oluşumuna ve jeolojik yapıya sahip olduğunu açıklaması ile dünyada gündem haline gelen Salda Gölü’nde, yerli ve yabancı turistler doğal güzelliği yakından görme fırsatı buluyor. Göl kıyısında gezip, bol bol fotoğraf çektiren, keyifli anlar yaşayan yerli ve yabancı turistler, tatilin tadını çıkarıyor.

Salda Gölü’nün konuklarından Memiş Ceylan “İkinci gelişim buraya. Bu sefer ailem ile birlikte geldim. Güzel, mükemmel bir yer. Günü birlik geldik. ‘Bayram arası kaçamak yapalım’ dedik. Kalabalık olması da ayrı bir güzel. İnsanlar enerjisini atıyor. Bayram stresini atsın” ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar’dan gelen Turukhan Topçuoğlu da Salda Gölü’nü çok güzel bulduğunu söyleyerek, “Bayram için daha kalabalık diyorlardı ama güzel bulduk” dedi.

İstanbul’dan gelen Birkan Erten ise, Salda Gölü’nü merak ettiği için burada bulunduğunu belirtti.

Bayram tatili boyunca Salda Gölü’nde olacağını söyleyen Murat Akıllı, “Salda Gölü’ne ilk defa geldim. Anlattıkları kadar var. Çok güzel, değişik kumu, suyu. Biz deniz çocuğuyuz ama hoş ve eğlenceli geçiyor. Bayram tatilinde buradayız” diye konuştu.

Denizli’den gelen Seyfettin Kaya, yüzüne kil sürerek “İlk kez geliyorum. Valla çok güzel burası. Herkese tavsiye ediyorum. Şifalı dediler, o yüzden yüzümüze kil sürdük” dedi.

Gölün bir başka Denizlili konuğu Feyzullah Kaya da bayram tatilinde güzel vakit geçirmek için iyi bir yer olduğunu söyledi.

BURDUR (İHA)