11.07.2020, Cumartesi
24 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu

Müzikal belgesel ‘Kemal’ Denizli’de de sahnelenecek

Haber Merkezi - 9 Mayıs 2019 Perşembe - 11:59 Müzikal belgesel ‘Kemal’ Denizli’de de sahnelenecek

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı ve Samsun’a çıkışının anlatıldığı müzikli belgesel “Kemal” aralarında Denizli’nin de bulunduğu 5 ilde sahnelenecek.

A- A+

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yılı anısına hazırlanan oyun, ilk olarak kurtuluş mücadelesi meşalesinin yakıldığı ilde 7 Mayıs’ta sahnelenecek. Oyunun Ankara gösterimi 16 Mayıs, İstanbul gösterimi 19 Mayıs, İzmir gösterimi 20 Mayıs ve Denizli gösterimi 21 Mayıs olarak planlandı.

Birçok şirket, okul ve sivil toplum kuruluşu gösterilerde çalışanları, öğrencileri ve üyeleriyle “100. Yılda Anlamlı Kutlama Anlamlı Armağan” sloganıyla yer alacak. Deniz Harp Okulu öğrencileri ise İstanbul’da yapılacak gösteriye 100’üncü yıla özel 100 öğrenciyle katılacak.

AYHAN: ÇOK ÖZEL VE ÖNEMLİ HAYAT HİKAYESİ

Hayatını vatanı yapmış bir insanın hikayesini gençlerin gözünün içine bakarak anlatmanın heyecan verici olduğunu belirten sanatçı Pınar Ayhan, “Okullarda, konferanslarda, gösteriler sonrasında yanıma gelip ‘biz bunları hiç bilmiyorduk’ diyorlar. Öyleyse anlatmak boynumuzun borcu değil mi? Bu yıl Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının 100’üncü yılı. Bu sadece simgesel olarak değil, bizi biz yapan bir tarih olarak da önemli. Bağımsızlık mücadelemize başlayalı 100 yıl olmuş düşünsenize. Üç büyük kenti dolaşıp, binlerce insana ulaşıp bu çok özel ve önemli hayat hikayesini anlatacağım. Çünkü bu hikâyeyi en doğru şekilde yeni kuşaklara iletmek boynumuzun borcu” dedi.

Detaylı bilgiye www.pinarayhanofficial.com adresinden ulaşılan Kemal oyununun biletleri ise Biletix ve Dost Kitapevleri’nde satışta.