12.08.2022, Cuma
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  6. /
  7. Gençlere Müzekart dağıtılacak, müze ve ören...

Gençlere Müzekart dağıtılacak, müze ve ören yerlerine ücretsiz girebilecekler

Haber Merkezi - 2 Temmuz 2022 Cumartesi - 15:43 Gençlere Müzekart dağıtılacak, müze ve ören yerlerine ücretsiz girebilecekler

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 18-25 yaş arasındaki tüm gençlere müze ve ören yerlerine ücretsiz girebilecekleri "Müzekart GNS" dağıtacaklarını açıkladı.

A- A+

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlık tarafından hayata geçirilen “Genç Ne Sever” platformunun tanıtım toplantısında konuştu.

Kasapoğlu, 18-25 yaş arasındaki tüm gençlere müze ve ören yerlerine ücretsiz girebilecekleri “Müzekart GNS” dağıtacaklarını dile getirdi.

ARALARINDA PAMUKKALE DE BULUNUYOR

Haberin DevamıReklam

Kartların “gencnesever.com” internet sitesinden alınabileceğini aktaran Kasapoğlu, “Yaz dönemi için yurtlarımızı ücretsiz olarak açtık, şimdi de müzeleri ücretsiz hale getiriyoruz. 18-25 yaş aralığındaki tüm gençlere, müze ve ören yerlerine tamamen ücretsiz girebilecekleri bir Müzekart GNS hediye ediyoruz. Gençler yola çıkacak, konaklamalarını 81 ilimizdeki yurtlarda yapacaklar ve bu seyahatlerinde bakanlığımızın misafiri olarak, Galata Kulesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Resim Heykel müzesi, Pamukkale Travertenleri, Zeugma Müzesi gibi 300’den fazla müzeyi ziyaret edecekler” ifadelerini kullandı.