GEKA’dan seyahat acentalarına alternatif turizm tanıtım gezisi – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  6. /
  7. GEKA’dan seyahat acentalarına alternatif turizm tanıtım...

GEKA’dan seyahat acentalarına alternatif turizm tanıtım gezisi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Mayıs 2024 Cuma - 15:53Güncelleme: 17 Mayıs 2024 Cuma - 15:53
GEKA’dan seyahat acentalarına alternatif turizm tanıtım gezisi

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), bölgenin alternatif turizm potansiyelini tanıtmak üzere Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren Türk seyahat acentelerine yönelik gezi düzenledi.

Denizli, Aydın ve Muğla’nın alternatif turizm çeşitliliğini öne çıkaran tanıtım gezisi; Güney Ege Kalkınma Ajansı, Aydın Ticaret Odası, Denizli Ticaret Odası, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile Almanya’daki Türk seyahat acenteleri birliği COOP TRR iş birliğiyle gerçekleştirildi.

10-16 Mayıs tarihleri arasındaki Güney Ege turuna Almanya’daki Türk Seyahat Acenteleri Birliği COOP TRR’ye bağlı Almanya, Belçika ve Hollanda başta olmak üzere, farklı ülkelerden 25 seyahat acentesi yetkilisi katıldı.

Ziyaretçi acenteler ile bölgedeki turizm profesyonellerinin bir araya getirildiği gezide, Güney Ege Bölgesi’nin alternatif turizm rotaları tanıtıldı.

Haberin DevamıReklam




Tanıtım turunun Denizli bölümünde, ildeki termal turizm olanaklarını deneyimleyen ziyaretçiler, Laodikya Antik Kenti ile dokuması ve evleri ile dikkat çeken Buldan’ı da gezdi

GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, organizasyonla ilgili “Ajansımız, Alternatif Turizmde Yeni Destinasyonlar Sonuç Odaklı Program yürütmektedir. Bu çerçevede bölgemizde alternatif turizm ögelerinin tanıtımına ve geliştirilmesine yönelik faaliyetler gerçekleştirmekteyiz. Söz konusu tanıtım turu da bu faaliyetler arasında yer almaktadır. İlgili kurumlarımızın iş birliği içerisinde hareket ettiği bu faaliyet ile bölgemizdeki alternatif kültür destinasyonlarının Avrupa’daki seyahat acentelerinin turlarına eklenmesini hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.