14.06.2021, Pazartesi
18 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  6. /
  7. Fenomen dizi Çukur final yapıyor, Funika...

Fenomen dizi Çukur final yapıyor, Funika imzalı oyunu başlıyor

Engin ÜNAL / D20HABER - 6 Haziran 2021 Pazar - 21:55 Fenomen dizi Çukur final yapıyor, Funika imzalı oyunu başlıyor

Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden olan “Çukur” final yapıyor. Ancak heyecan fırtınası mobil oyunla devam edecek. Dizinin yapımcısı Ay Yapım, Erdi Yapım ve Funika Games iş birliğiyle hazırlanan mobil oyun Çukur, yarından itibaren App Store ve Google Play üzerinden indirilerek oynanabilecek.

A- A+

Her hafta pazartesi günü yayımlanan Çukur, final bölümüyle ekranlara veda edecek. Sevdasını, sevgisini, acısını, öfkesini, yaşanan güzellikleri ve üzüntüleri duvar yazılarına dökenler için yeni bir heyecan yaşatacak mobil oyun hazırlandı.

Denizli’nin köklü firmalarından Funika, mobil oyun sektöründeki iddiasını Çukur ile bir adım ileriye taşıyor. Ay Yapım, Erdi Yapım ve Funika Games iş birliğiyle hazırlanan mobil oyun Çukur, dizinin final gününde sektördeki yerini alacak.

SÖZKESEN: GÜZEL BİR ÇALIŞMA OLDU

Funika Games yöneticisi Civan Sözkesen, D20HABER.COM’a yaptığı açıklamada, Çukur’un reytingi yüksek dizilerden olduğuna dikkat çekerek, “Bu dizi daha önce açıklandığı gibi final yapıyor. Ama oyunu yeni başlıyor. Dizinin yapımcısı Ay Yapım ile görüşmelerimiz olumlu sonuçlandı. Dizi endüstrisi ile mobil oyun endüstrisini Çukur’da buluşturduk. Funika Games olarak oyununu yapmaktan gurur ve mutluluk duyduk. Çok güzel bir çalışma ve iş birliği oldu. Çukur oyunu pazartesi günü App Store ve Google Play’de. Heyecan kaldığı yerden dijital platformda devam edecek” dedi.

 

“TÜRK OYUN SEKTÖRÜ BÜYÜYOR”

Dikkat çeken yapımların oyun olarak devam edebileceğini söyleyen Sözkesen, “Türk oyun sektörü ciddi bir büyümeden geçiyor. Pandemiyle birlikte bu alana ilgi çok fazla arttı. Büyüme sektördeki rakamlara da yansıyor. Geçen yıl 2.4 milyar dolarlık yabancı yatırım gerçekleşti. Önümüzdeki dönem bu alanda ciddi büyüme öngörülüyor. Önümüzdeki dönem dizi ve oyun sektörü daha çok iç içe geçecek. Oyun ve dizi birer sanat. Türkiye’de ve dünyada dizi izlenme oranları çok yüksek. Kaliteli yapımların sezonlarını tamamlandıktan sonra, oyun olarak serüvenlerine devam edebileceğini Çukur oyunu ile görmüş olduk. Global şirketler hem film hem dizi için çalışmalar yapıyor ve bunun örneklerinin daha çok karşımıza çıkması bekleniyor. Tüm dünyada, eğlence sektörüne olarak yatırımlarda düşüş olmaması dikkat çekiyor” dedi.

“FUNİKA GAMES’İN OYUNLAR 2 MİLYONDAN FAZLA İNDİRİLDİ”

“Funika Games’in oyunları bugüne kadar 1 milyonu ABD pazarından olmak üzere toplam 2 milyondan fazla indirildi. Dijital dönüşüm sürecinin özellikle kalifiye işgücüne ulaşmada koşulları eşitlendi” diyen Sözkesen, Çukur’un son bölümünde “oyun geliyor” şeklinde duvar yazılarıyla duyuru yapılacağını, dizinin dijital platforma aktarılan uyarlamasının beğeni toplayacağına inandıklarını sözlerine ekledi.