Denizli’nin lezzetleri beğeniye sunuldu – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  6. /
  7. Denizli’nin lezzetleri beğeniye sunuldu

Denizli’nin lezzetleri beğeniye sunuldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Mayıs 2024 Çarşamba - 12:16Güncelleme: 22 Mayıs 2024 Çarşamba - 12:17
Denizli’nin lezzetleri beğeniye sunuldu

Denizli İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Türk Mutfağı Haftası kapsamında düzenlenen etkinlik ile Denizli’nin yemeklerini, tatlarını ve coğrafi işaretli ürünlerini tanıttı.

Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinliği Vali Ömer Faruk Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Ali Marım, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, belediye başkanları, kaymakamlar, STK temsilcileri ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, burada yaptığı konuşmada, Denizli’nin köklü tarihinden gelen ürünlerinin yurtta ve dünyada tanındığını, damak lezzetlerinin bilindiğini, coğrafi işaretlerle tescillenmiş ürünlerle hazırlan yemeklerin olduğunu belirtti.

AKYOL: DENİZLİ’NİN EŞSİZ TATLARI VAR

Haberin DevamıReklam
Denizli’ye özgü baldan baklavaya, leblebiden fasulyeye çok özel ürünlerin beğeniyle tüketildiğini anlatan Akyol, “Burada Denizli kekiği, Babadağ kekik balı, Kale biberi, Çameli fasulyesi, Denizli leblebisi, Denizli keşkeği, Kızılcabölük kaşık helvası, Tavas baklavası lezzetine ortak olacağız. Meşhur Denizli tandır kebabımız hazır. Denizlimizin her yerinde eşsiz tatlar, eşsiz güzellikler ve eşsiz özellikler var” dedi.

TANDIR KEBABI FESTİVALİ DÜZENLENECEK

Coğrafi işarete sahip olmayan ürünler için de çalışma başlattıklarını, kısa sürede başvuruların yapılacağını kaydeden Akyol, tandır kebabını tanıtmak üzere de festival düzenleneceğini sözlerine ekledi.

DENİZLİ (İHA)