09.06.2023, Cuma
18 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  6. /
  7. Sol Kültür Fakir Baykurt Kitaplığı açıldı

Sol Kültür Fakir Baykurt Kitaplığı açıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Nisan 2023 Cumartesi - 11:58Güncelleme: 1 Nisan 2023 Cumartesi - 11:59
Sol Kültür Fakir Baykurt Kitaplığı açıldı

Denizli’de Sol Kültür Fakir Baykurt Kitaplığı, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve tiyatro oyuncusu Cengiz Bozkurt'un katıldığı törenle açıldı.

Sol Kültür Fakir Baykurt Kitaplığı, Merkezefendi’nin Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde hizmete sunuldu.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, törendeki konuşmasında, Sol Kültür Merkezi’nin kıymeti ve öneminin kendileri için çok farklı olduğunu söyleyerek, “Biz kültürü, sanatı ve bilimi 2019’dan itibaren Merkezefendimizde yerleştirmeye, yaygınlaştırmaya, anlatmaya kimseye mesafe koymadan elimizden geldikçe çalışma arkadaşlarımız ile birlikte bir adım öteye taşımaya çalıştık. Bugün burada açacağımız Sol Kültür’ün hem bilim anlamında, hem kültür anlamında hem tarih anlamında çok şey katacağına inanıyorum. Bugün ilk yerimizi açıyoruz, Merkezefendi Belediyemizin desteği ile farklı mahallelerimizde de açarak sol kültürü yaygınlaştırmak istiyoruz. Bizim buna ihtiyacımız var. Aslında acilen bizim sol bir iktidara ihtiyacımız var. İnşallah bunu da 14 Mayıs’ta hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Haberin DevamıReklam
BOZKURT: BİZİM NEFES ALMA NOKTALARIMIZ

Açılışa katılan tiyatro oyucusu Cengiz Bozkurt da, Sol Kültür merkezlerinin toplumun nefes alma noktaları olduğunu ifade ederek, “Böyle kültür merkezlerinin açılmalarını biz çok önemsiyoruz. Bunlar bizim için nefes alma noktalarımız. Mahallelerde açılan bu merkezlerde okuyan, araştıran, sorgulayan ve iradesine sahip çıkan gençler yetiştirilmesini diliyorum” diye konuştu.

Açılışı çocuklarla birlikte yapan Doğan ve Bozkurt, Kültür Merkezinde minik bir söyleşi gerçekleştirdi.